Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyed után megyek újra...

Ha gyed után megyek újra tgyás-ra mi lesz a kiszámítás alapja, és ha gyed alatt kaptam pénzjutalmat az beleszámít-e?

Figyelt kérdés

2008.május 01-ig járt a gyed (a maximumot kaptam) az előző tgyásom is magas volt, hiszen jó volt a keresetem, mert az alapbéremhez ami 80.000 volt jöttek a túlórák és a műszakpótlékok, kiküldetési pénz stb. most újra megigényeltem 2008.május 01-től (április 12-én szültem) és erre kiküldtek 47.000 forintot - mondván mivel nem dolgoztam az új tgyás alapja az alapbérem. Amit keveslek, létezik, hogy 80.000 bruttoból 47.000 az netto??? A munkaviszonyom igaz megszűnt 2008. április 30. napjával, viszont még 2008. január 01. napján jutalom jogcímen kaptam 170.900.- forintot. Létezik hogy ennyi a tgyásom, (előtte 95.000 volt) és, hogy a jutalmat(ami eü járulékalapot képez) nem veszik figyelembe??


előre is köszönöm!!


Mante


2008. jún. 5. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Létezik! A 80 e bruttónak kapod most a 70 %-át 6 hónapig, azaz THGYS-t,utána meg még kevesebbet fogsz kapni, mert a GYED-nél még több adót vonnak. A THGYS-edet gondolom családi pótlékkal volt 95 e. Ahoz, hogy vki 2008-ban a maximumot kapja bruttó 138 e Ft-tal kell legyen bejelentve, ráadásul, 2008. jan.1-től munkaviszonynak kell lenni, ettől függetlenül szerintem a bruttó 80-at vették alapul.
2008. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. válaszoló még: Nagyon sokallom az előző THGYS-edet, mert én a bruttó 110 ezres munkahelyemet hagytam ott a 140 ezresért, hogy max. juttatást kapjak. Az előző esetében családival együtt kaptam volna kb.70 ezret, az utóbbinál meg 100 ezret fogok most kapni. Elég nehéz elképzelni, hogy hogy kaptál 95 ezret a bruttó 80 ezres fizetéseddeel bármennyit is túlóráztál.
2008. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem lényeges már, de hidd el ennyit kaptam, mert a cég kiküldött és külföldön dolgoztam neki euroért ami nagyban meglökte a brutto bérem. Ezért volt ennyi. Igy elhiheted most elég kellemetlenül érint, hogy a felét kapom...De nem ez a lényeg, hanem a bébi:-) És köszönöm.
2008. jún. 8. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!