Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pontosan milyen segély/támogat...

Pontosan milyen segély/támogatás jár és melyik meddig?

Figyelt kérdés

Minap hallottuk,hogy van valami amit a baba megszületése után lehet igényelni ha az anyakönyvi kivonatot(vagy másolatát?)felküldöm Pestre valahova. Pontosan nem tudom hova.

A lényeg,hogy szeretnénk kalkulálni,mit meddig és mekkora összeget kapunk majd ha meg lesz a babánk.

Köszi a segítséget.


2013. febr. 5. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
MÁK-tol van az egyszeri anyasági támogatás,ha a dokid igazolja hogy a kötelező vizsgálatokon megjelentél.
2013. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

És a többi az,hogy van? A gyes és a gyed járhat egyszerre? Nagyon nem vágom ezt.

2013. febr. 5. 17:48
 3/13 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj,de te normális vagy?Te akkor az vagy,hogy ennyire tudod!
2013. febr. 5. 17:49
 4/13 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár nettő 25ezer körül van,csp 12200 ft.Ha van 365 biztosított napod akkor jár a tgyás, gyed.
2013. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
47%
Én? Dehogy vagyok. Első lennék aki a származása miatt lett öngyilkos.
2013. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elöször 6 hónapig tgyás,majd gyed(ennek feltételei vannak h igényelhesd) ez ált. 2 éves korig van majd máég egy évig a gyes.

Ha a tgyásra és gyedre nem vagy jogosult akkor csak gyest kaphatsz ami netto 26ezer Ft.

De lécci a google-ban nézz utána minek mi a feltétele,ez igy elég hosszadalmas leirni.

2013. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
tgyás és gyed akkor jár ha megvan a biztositott napok száma,és szüléskor is van munkahelye.
2013. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Néztem már,kerestem mindenhol,de csak annyi,hogy felsorolják,mi járhat. De,hogy mikor,meddig...az nem.De ahogy leírtad már kezdem érteni. Köszi!
2013. febr. 5. 18:15
 9/13 anonim ***** válasza:

TGYÁS:

[link]

GYED:

[link]

Anyasági támogatás (kérelem is a linkben):

[link]

Családi pótlék (kérelem is a linkben):

[link]

2013. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs, GYES lemaradt:

[link]


És ami még fontos: egyidejűleg nem kaphatod a TGYÁS-t, GYED-et és a GYES-t, csak valamelyiket.

2013. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!