Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan férfitársam,...

Van itt olyan férfitársam, aki nem lehet apa, mert nem teszik a saját gyermekét a nevére? Mi ok miatt?

Figyelt kérdés
Van itt olyan férfitársam, aki nem lehet apa, mert nem teszik a saját gyermekét a nevére? Mi ok miatt? Köszönöm, ha írtok!

2013. jan. 24. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki nem teszi a nevére a gyereket? Nem igazán értem a kérdést!
2013. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az apaságnak mi köze van ahhoz, hogy a gyerek az apja nevén van-e vagy sem? Nem attól lesz valaki apa, hogy a gyereke a nevén van. A név kérdést idővel orvosolni lehet, de ha csak ezért nem vagy vele kicsi korától, akkor inkább ne is legyél soha!
2013. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előre is bocs a megfogalmazásért! Ha tudod, hogy te "csináltad" a gyereket akkor tök mindegy, hogy a te nevedet viseli-e attól te vagy az apja!
2013. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Közös gyermekünk anyja és nagyanyja nem akarja lehetővé tenni, hogy a nevemre vegyem a gyermekem.

Ránézek a gyerekre és eszembe jut, hogy egy idegen f.kalap nevét viseli. Bemegyek az óvodába és megkérdezik, hogy maga ki, hogy más a neve?

Büszkén akarok az apja lenni.

Vagy velük lehetek vagy nem kell semmi, majd 18 évesen felkeres.

Vagy mindenki a nevemre kerül vagy vége.

De nem jogos.

Gyermekem és az anyja is a volt férj nevét viseli.

Meg nekem ne nézze senki, hogy mennyi szeretet adok a gyereknek. Meg, ha találkozok vele, mondok egyet, ha az anyjával van mondanak neki mást?

2013. jan. 24. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek a volt férj vezetéknevét viseli akkor annak jogi oka van! Mégpedig: az anya vagy jelenleg is házas, vagy pedig a szüléstől visszafelé számított 280 (ez nem biztos hogy ennyi) napon belül történt a válás. Ha ez így van akkor bírósági úton kerülhet a gyerek a Te nevedre! Csak úgy nem anyakönyvezhetnek bármilyen névre egy gyereket!
2013. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

365 napon belül történt a válás.

De azóta már 4 éves és rég lezáródott, de azt mondja, hogy nem tud bennem megbízni. Meg bizonyítsak? De könyörgöm mit? Jogaim vannak, apa vagyok és az akarok lenni!

Voltam az ügyészségen és a bírósági út is meg volt. De annyi történt, hogy az anyakönyvben lekerült a volt férj nevéről és rákerült a volt apósom nevére, mint képzeletbeli apa.

2013. jan. 24. 10:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Jogosan szálltam ki ebből a családból, ha nem került a gyermekem a nevemre???
2013. jan. 24. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!