Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek a gyerekéről/testvérér...

Akiknek a gyerekéről/testvéréről/barátjáról kiderült hogy homoszexuális (tehát bevallotta), az korábban valóban semmilyen intő jelet sem látott?

Figyelt kérdés
Gondolok itt gyerekkori megnyilvánulásokra, viselkedésekre, amikből esetleg még ha csak gondolat szinten is, de felmerült, hogy homoszexuális lehet. Vagy tényleg derült égből a villámcsapás volt?
2013. jan. 9. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Két meleg fiú van az ismeretségi körömben. Az egyik azért volt "gyanús" mert 23 évesen még mindig nem volt semmilyen kapcsolata, de még csak ismerkedni sem mert/próbált, nekem akkor lett először gyanús. Rá egy évre elmondta, hogy meleg, és fél éve van egy barátja is.


A másik eleinte lányokkal próbálkozott, együtt is élt lányokkal, rajta az égvilágon semmit sem vettünk észre, egyszer csak egy fiú költözött hozzá, tíz éve együtt vannak.


Gyerekkorukban egyik sem viselkedett "furcsán".

2013. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a bátyám meleg. Konkrétan nem lehetett látni rajta semmit. Helyes, sportos, nem félszeg srác. Azt tudtam, hogy van "valami" ami nyomasztja. 19 évesen mondta el, hogy meleg. Előtte voltak barátnői, próbálkozott a "normális" élettel. Ami számomra érdekes volt, hogy a szüleim előtte már tettek megjegyzéseket, amit én nem értettem, szóval ők tudták, hogy honnan fogalmam sincs, mert mint írtam én nem sejtettem hogy ez a gondja, pedig igencsak jó volt a kapcsolatunk. De míg magának sem vallotta be, ismerte fel, addig nem tudta elmondani sem. A szüleim pedig megvárták, míg ő is kész beszélni róla.

Szóval nekem villámcsapás volt, nekik nem, talán a szülői kötelék erősebb :)

2013. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó!! Megváltozott a kapcsolatod a bátyáddal, vagy szüleidnek?

Olyan jófejnek tűnsz! :)

A szülők pedig ha ismerik a gyereküket, biztos, hogy tudják mi zajlik le benne, biztos jó családotok van- figyelmes szülőkkel, ezért is vették észre tesódon a másságot.

Nekem három fiam van.... néha elgondolkodok mi lenne, ha ilyen szituban lennék. Biztos, hogy akkor is nagyon szeretném őket.

2013. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nemigazán változott ettől a kapcsolatunk. Persze kellett egy kis idő míg felfogtam, hogy az én amúgy tökhelyes bátyám akiért minden barátnőm odavan nem él ezekkel a "lehetőségekkel". Meg kicsit érthetetlen volt nekem, hogy miért. Aztán persze rájössz egy idő után hogy nincs a miértre válasz.

Sokan jönnek azzal, hogy betegség, vagy gyerekkori trauma hatása, itt az utolsóról biztos nem volt szó, hisz tényleg nagyon jó családban nőttünk fel. Betegségnek pedig nem tekintem.

A szüleim mivel már előtte is biztosak voltak benne, annyira nagy traumát nem okozott.

Inkább az volt, hogy féltettük, még most is néha bennem van, hogy mennyivel nehezebb az élete. Nem lesznek gyerekei, lesznek állandó beszólók, esetleg atrocitások. Plusz azért az első barátjával való találkozás kicsit feszengős volt, és az is mikor a szüleimnek mutatta be. Mert oké elfogadod, hogy ez van, de ha ott egy hús-vér pasi mellette azért más.

A barátja, akivel már 6 éve együtt van, rosszabb helyzetben van, a szülei nem fogadták el.

Van egyébként egy sztereotípia a melegekről, ami szerintem nagyon nem igaz. Én még csak normálisakkal találkoztam.

2013. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Gyerekkori kedves barátom küszködött sokáig magával emiatt. Szoros baráti társaságunk volt, nem értettük miért áll annyira hadilábon önmagával, mígnem végül elmondta nekünk is. A szüleinek pár nappal korábban vallotta be, ők amúgy is nagyon kedves és normális emberek és valójában már sejtették, hogy mi helyzet a fiukkal, úgyhogy őket nem érte váratlanul, nagyon elfogadóak és támogatóak voltak. Mi a brancsban különbözőképpen reagáltunk (érettségünknek megfelelően), volt akiből eleinte heves ellenkezést váltott ki a dolog aztán hamar megbékélt, volt aki meg egyszerűen átlépett a dolgon, hogy oké és?nem világszám... és voltak akik megértették, hogy mennyire nehéz most neki és később is mennyire nehéz lesz, volt aki örült, hogy végre beismerte önmagának és fejlődött kicsit. Eleinte fura volt, volt pár kínos röhögés, meg ilyesmik, de végső soron a barátunk és elfogadtuk így is.

Így visszagondolva talán kicsit fura figura volt gyerekként/kiskamaszként, az átlagnál érzelmesebb és érzékenyebb srác, persze ez simán lehet személyiségbeli dolog is, meg hát nem érdekelték a csajok/csajozás/szexuális tartalmú dolgok. Nagyon intelligens, sokrétű, kedves emberke volt már akkoriban is, és most is, jócskán felnőttünk azóta, ő Bp-re költözött az egyetem miatt és ott titkolja mindenki előtt a dolgot. Komoly kapcsolata sem volt még, csak pár próbálkozás de nem sültek el jól. :(

2013. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Kérlek, magyarázzátok el, hogy miért lettem lepontozva, mert tényleg érdekel és ne az legyen a válasz, hogy ezt a hozzászólásomat is lepontozzátok.
2013. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

17:40


Lehet, hogy azért, mert tényleg azt hiszed, hogy az ismerősöd tényleg csak úgy meleg lett, nem pedig csak titkolta.

A másik meg ez a divat dolog. Ahogy láthatod a többiek mind azt írták, hogy az ismerőseik mennyit kínlódtak, mire felvállalták. ilyesmit divatból senki se vállal.

Ezt a divat dumát csak a homofób politikusok találták ki. Lekezelő azokkal szemben, akik sokat szenvednek a szexualitásuk miatt.

2013. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Értem. Tehát a válaszom nem hasznos. Akkor a meleg felvonuláson résztvevő embereket minek nevezzük? Identitásuktól szenvedő, félénk fiúknak? Azokat, akiket még a melegek is elítélnek?


Csak pár kép: [link]



Aki azt gondolja, hogy ez homofób szöveg, az álszent.

2013. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

20:05


kevered a szezont a fazonnal.

Ők nem csak divatból melegek.

Tényleg azok, csak kirívóan viselkednek. Ennyi. Sok hetero is ilyen. Sétálj csak végig szombat este a körúton.


Persze sok homoszexuális azért viselkedik ilyen szélsőségesen, mert lelkileg sérültek. Valószínűleg nagyon homofób környezetből származnak, ahonnan majdnem hogy kirobbantak.

2013. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, aki nem identitásától szenvedő, félénk fiú, az csak divatból meleg. Hol van az megírva, hogy minden homoszexuális embernek szégyellnie kell a szexualitását?
2013. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!