Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csináltam 2 terhességi tesztet...

Csináltam 2 terhességi tesztet és azt mutatta ki hogy babám lesz! Nem tudom hogy mit csináljak mert még csak 19 éves vagyok! Szeretném, de ugymond még én is gyerek vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 30. 11:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Eggyetertek az elottem szoloval, hogy a baratoddal beszeld, hogy o mit szol hozza. Ketten megbirkoztok vele. En 20 leszek mire megszuletik a babank, es neha gonolok arra, hogy kepes leszek e felnevelni, de ez egy idosebb no agyan is atvillan. Ha megszulod nem banod meg, ha elvetetned sosem bocsatanad meg magadnak. Hidd el nekem. En tisztelem azokat az embereket, akik nehezebb korulmenyek kozott is kitartanak a baba mellett. Baratod tudja? Mit szol? Ha az o szulei is segitenenek nem lesz olyan nehez! Kivanom, hogy szived szerint jol donts!

22hetes kismama

2008. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Sajnos én is átestem ezen 6 évvel ezelőtt 17 voltam. Én nem jól döntöttem anyu mindenben melletem állt. Sokáig nemtudtam feldolgozni persze az akkori barátommal sem maradtunk együtt utána. Aztán teltek az évek megtaláltam a másik felemet persze nagyon féltem h nem lehet soha többé gyerekem ez járt az eszemben. Most 14 hetes vagyok és boldog mára mindent másként csinálnék sajnos az emberek többsége a maga kárán tanul. Döntsetek úgy hogy ne bánd meg utána, tudom nehéz.
2008. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy 3-5-10 év múlva milyen körülmények között fogsz élni, lehet luxusban, lehet nyomorban. De az biztos, hogy ha nem tartod meg 3-5-10 év múlva is eszedbe fog jutni, hogy volt egy apróság, akit megöltél.

Az életben nagyon kevés embernek sikerül a megálmodott

világát felépíteni. Jó alkalom a szülésre sosincs.

Gondold végig, ha most nem születik meg, úgy csinálsz, mintha semmi sem lett volna kifelé a világnak, élsz, haverok buli suli, aztán huszonx évesen munka, ha olyan munkakörben ahonnan vezetővé válhatsz pár év alatt, akkor azért nem fogsz szülni. Utána mert nem akarod elveszíteni a poziciód, és azt veszed észre, hogy 35vagy és nincs gyereked, családod. Akkor is annyit fog érni amit elértél.

Ha most megtartod, és valóban segítenek, akkor mire dolgozni kezdesz, addigra elég nagy lesz, bölcsis, ovis. És nem zavarja a karrierépítést.


Ami nagyon fontos, te és a párod hozzátok meg a döntést, ne az anyukád, vagy valaki más. Ne kényszerből tarsd meg, vagy vetesd el.

Ha megszülöd nagyon pici az esélye, hogy megbánod. Az abortuszt 100%, hogy bánni fogod.

Én már most bánom, hogy nem tartom meg a babám, pedig csak a papírmunkán vagyok túl.

2008. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
én is 19 vagyok és én nemtartom korainak a babázárt már ilyen korban. mi most akarunk . és már 1 éve vagyunk házasok. de persze mi dolgozunk meg minden szoval nekünk joval könnyebb. de szerintem ennek ellenére tardsd meg mert életed legnagyobb hibáját teszed meg ha elveteted. lentről kell indulni . és nemindenki fönt kezdi. mi sem fönt kezdtük de már van házunk kocsink és nemhitelből van. szoval mindent bele. és a párod meg menjen el dolgozni.
2008. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én is 19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem. Én nem bántam meg, de én már munkahelyről mentem GYED-re (igaz, közben az apuka lepattant). Meg lehet így is lenni, de akkor is azt mondom, hogy ha te úgy érzed, hogy nem tudjátok felnevelni, és nem kaphatnál elég segítséget, akkor inkább még most, időben döntsetek. Bár szerintem meg fogod tartani, mert egy nőt nagyon nehéz az abortuszra revenni, ha nem akarja igazán. Bár aki igazán nem akarja, azt nem is szabad. Csak az a baj, hogy még tanultok, így nem lesz GYED-ed, a sulit is fel kell függesztened egy időre, vagy át kell menned levelezőre, ami azért nehezebb ám, én is most úgy tanulok, nem könnyű.
2008. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Már bocs, de nem kéne olyan tanácsokat osztogatni, hogy "a párod meg menjen el dolgozni". Nem egy tervezett gyerekről van szó, nyilván azért tanul, hogy majd vigye valamire. Vagy meg tudják oldani, vagy nem. Persze munka mellett is lehet tanulni, csak ha valakinek hirtelen a nyakába szakad egy család eltartása, az hamarosan abbahagyja a sulit, aztán ott van 30 évesen, és semmi végzettsége, aztán csak pislog, hogy mi van. Ha van szülői segítség, akkor okés, de ha nincs, akkor nem szabad úgy hozzáálni, hogy majdcsak lesz segítség, nem szabad arra lapozni az életet, hogy valaki úgyis segít. Tudom miről beszélek, én 21 vagyok, tavaly szültem, és se apuka, se semmi, de igyekszem mindent úgy csinálni, hogy saját erőmből meglegyünk. Én döntésem volt a gyerek, nem anyámé, ha segít, annak örülök, de nem várom el. Nem szabad arra számítan, hogy valaki majdcsak segít, hanem magunknak kell irányítanunk az életünket.
2008. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
én 26 voltam amikor teherbeestem és elvetettem. Nagyon sokat gondolok rá, hogy most mekkora lenne stb. Ennek ellenére nem bántam meg, mert a körülmények ellene szóltak és mérlegelve a helyzetet, hoztam egy racionális döntést.
2008. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem attól gyerek valaki, hogy hány éves. Ha tehettem volna, én szültem volna 19 évesen.

Az hogy babát vársz a legszebb ajándék, amit kaphatsz az élettől, még akkor is, ha a körülmények nehezek, és az egész nem úgy történt, ahogy elképzelted.

Egy Élet van benned!

Szerintem ha elmélkedsz egy kicsit azon, hogy mi is történik most Veled, ráébredsz, hogy az egész egy nagy csoda. a nagy csodákat nem tudja az ember irányítani, azok adódnak, jönnek.

Ha esetleg mégis úgy döntenél, hogy te nem tudod felnevelni, akkor is nagyon kérlek, szüld meg és add örökbe! Annyian vannak, akik örökbefogadásra várnak! (többek között mi is a férjemmel)

A www.orokbefogadas.lap.hu-n megtalálod azoknak az alapítványoknak a nevét és elérhetőségét, akik segítenek a kismamáknak ebben az ügyben.

De én elsősorban azt kívánom Neked, hogy találj rá a kisbabádra lélekben, ő te gyermeked és nagyon szeret Téged! Szüksége van Rád és azt hiszem később te is majd rájössz, hogy neked is rá!

Gondolok Rád!

2008. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Mia007 válasza:

Szia!

Szerintem menjel el meg noiorvoshoz, hogy tenyleg megbizonyosodj rola. Nekem volt egy baratnom, aki 3 terhessegi tesztet csinalt, ahol az jott ki,hogy nem terhes, elment noihez, o is azt mondta, aztan vegul kiderult, hogy megis az. Szoval ahogy csak tudsz jarj utana. Ha pedig tenyleg az vagy, szoritok neked. Van baratod? Gondolom meg a szuleiddel elsz. En a te helyedben

nem vetetnem el. Biztos segitenenek a szuleid is felnevelni. Igen 19 vagy, joforman meg gyerek, de ha mar igy van, es az apuka is megbizhato es szeretitek egymast, tartsd meg, mert utana kockazatos hogy lesz e meg egy baba. a dontes rajtad all, mi csak tanacsokat adhatunk. Tenyleg szoritok neked! puszi

2008. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Megtartottad a babádat? Érdekelne mi lett veletek!

2008. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!