Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális, vagy...

Szerintetek ez normális, vagy már megszállott vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, roppantul szeretnék kisbabát, már majdnem fél éve. Persze, nem vagyok párkapcsolatban, de annyira erős az anyai ösztönöm, hogy akár egyedül is belevágnék.


Eddig csak elő-előjött, hogy milyen jó lenne egy picúr, de mára csak ez jár a fejemben.

Mindennek utána jártam már, listákat néztem át, hogy mire lenne szükség, mennyibe kerül, honnan tudnám beszerezni. Tényleg mindent elolvastam, amit találtam, olyan vagyok mint a buzgó kismamák, akik azt se tudják, hogy mihez kapjanak hirtelen. Tudom, hogy mivel jár egy gyermek, jó-rossz oldalát is ismerem, elég közeli rokonkapcsolatokból adódóan.

Célokat tűztem ki magam elé: pl első, a jogsi megszerzése, munka keresés, pénz félretétel, kocsivásárlás, albérlet/saját lakás vásárlás, szervezetem tisztítása, felkészülés a terhességre, állandó partner megtalálása, stb.

Most végeztem a gimiben, de csak januárban kezdem a fősulit. Már van jogsim, munkám, pénzem. Sokat kell gyűjtenem, hogy mindenre teljen, de ha most jönne a baba, mindenem meglenne, arra eleget gyűjtöttem.


Abban reménykedem, hogy találok egy olyan partnert, akinek a család az első, így nem kell sokat várni.


Mikor kimegyek az üzletekbe, a babaosztályra megyek szétnézni, árakat hasonlíttok össze. Már egy listát is készítettem, hogy mit honnan fogok tudni beszerezni.

A boltban már vásároltam 1-2 apróságot is. Textil pelus, vékony pléd, rugik, hálózsák, bodyk...


Összefoglalva, szerintem megszállottan akarok egy kisbabát, és el sem tudom képzelni, hogy mi lesz velem addig, amíg nem lesz. Nem tudom elterelni a figyelmem, ez tartja bennem a lelket! Nem akarok túlzásba esni, szóval nem fogok berendezni egy szobát kisággyal, meg minden babakelengyével, csupán pár apróságot vettem, amitől jobban érzem magam...


Nem szeretném, ha ezért elítélnétek!


Csak szeretném tudni, hogy nem bolondultam meg teljesen...


2012. dec. 30. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ítéllek el, de azért ez nagyon furcsa egy 20 éves lánytól. 20 éves csajoknak általában nem ezen jár az eszük, hanem a bulizáson, pasizáson. Nagyon szép, hogy ennyire szeretnél gyereket, de szállj le a földre. Nehéz lesz úgy partnert találnod ehhez, ahogy te azt elképzeled. Ha ezt egy pasi megtudja olyan hamar spurizik, hogy füstöl utána a csík az tuti. Másik dolog, hogy találhatsz ehhez partnert, nem lehetetlen, de akkor sem kellene elkapkodnod a dolgokat. Ismerjétek meg egymást, és ha minden klappol, akkor bele lehet vágni a világ legnagyobb csodájába a babaprojektbe. Amúgy nem írtad, van-e bevételed, mivel foglalkozol. Nem hiszem, hogy tisztában vagy a gyereknevelés minden nehézségével, mert akkor nem akarnál akár egyedül is belevágni. Ha 35 éves lennél, akkor azt mondom oké, hogy ezt mondod, de közel sem erről van szó. És igen, tényleg nagyon furcsa az, hogy babacuccokat vásárolsz. Lehet nem ártana egy pszichológust felkeresni. Meglátod mindennek eljön az ideje, csak ki kell várni, addig is gyűjts tapasztalatokat, válj felnőtté, és neked is lesz baba.
2012. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ha akarsz erről beszélgetni, írj privit!
2012. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy megszállott, csak nagyon vágysz már szeretetre...és úgy érzed, hogy egy babától maximálisan megkapod. Ez igaz is, de mindkettőtöknek az lenne a jó ha előbb társat találnál és utána alapítanál családot.

Amúgy 19-20 évesen nálam is volt egy ilyen "hullám", de végül csak 35 évesen vállaltam babót. És úgy könnyebb volt, hogy megtaláltam a társam...

De anyának lenni valóban csodálatos!:-)


Egy 2. gyermekét váró anyuka

2012. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Már felnőtt vagyok, bár igaz, a szüleimmel élek...

Van munkám, bevételem is. Tanulni fogok a főiskolán, ultrahang diagnoszta akarok lenni. sok időt vesz igénybe, ezért sem akarok várni.

Nem azt mondom, hogy ezzel akarok párt keresni, nem fogok erőltetni semmit sem.

Nem vagyok az a bulizós fajta, pár éve még tetszett a dolog, aztán lecsillapodtam, bár sosem vittem túlzásba.

Tényleg nincs semmi pszichológiai problémám.

Tudom furcsa, de tényleg tisztában vagyok azzal, hogy mivel jár egy kisbaba.

Tudom, hogy az első hetekben, hónapokban akár 2-3 óránként kell kelnem, hogy megszoptathassam, tudom, hogy milyen pelust cserélni, vagy milyen az, amikor hasfájós a baba, és nem lehet vele sok mindent kezdeni, amíg a gázok ki nem jönnek, tudom, hogy folyamatosan figyelni kell, ahogy cseperedik, aztán amikor 6 hós lesz elkezdeni a szilárd tápanyagot, tudom a mit lehet és mit nem, és mikortól listát, mire kell figyelni, mikor már elér dolgokat, ha sétálni, futni kezd, stb...

Keltem már fel babához éjszaka, hogy ellássam...


Magam is tudom, hogy túlzás amit csinálok, de jól esik... Azért dolgozom, hogy a jövendőbeli gyerekemnek gyűjthessek.

Megcsinálom a házimunkákat, főzök, mosok, takarítok, szóval tényleg nem vagyok egy elzüllött kamasz, aki azt se tudja, hogy mit csinál... Természetesen, még rengeteg dologról kell tanulnom, de az a vágy, hogy anya lehessek, nagyon erős...

2012. dec. 30. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért vigyázz, hogy a párválasztásnál ne az legyen a fő szempont, hogy apát keresel leendő gyermekednek, vagy hogy jó apa lenne-e. Mert ha a pasit nem önmagáért szereted, csak "eszköz" a céljaid eléréséhez, az hosszú távon elég balul is elsülhet. Találhatsz te kedves, jóravaló fiút, akivel belevághatsz a babaprojektbe, de mi lesz később, ha elérted a célod? Elég egy kapcsolathoz, az ami lesz? És ha 10 év múlva jön egy nagy lángolás?

Tudom, nem ez volt a kérdésed lényege, csak továbbgondoltam, hogy a nagy akarásnak nehogy az legyen a vége, hogy valaki "áldozat" lesz.

És bocs, hogy érdemben nem tudok válaszolni a kérdséedre, én 20 évesen azt sem tudtam, léteznek gyerekek körülöttem. 30 évesen szültem, akkor már sokat nézelődtem, olvasgattam a témában.

2012. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megértem, de minden ember máshogy működik...

Nem akarok úgy párt választani, hogy csak apának... Szeretni akarom, azt akarom, hogy viszont szeressen, de lássuk be, hiába imádnám, nem tudnék vele úgy maradni, ha neki szent meggyőződése, hogy nem kell gyerek, vagy nem akar még, majd egyszer...

Nem azt mondom, hogy most azonnal akarjon gyereket, de legyen meg benne a hajlandóság arra, hogy igen is, akar.

2012. dec. 30. 23:29
 7/8 anonim ***** válasza:
A hajlandóság a legtöbb pasiban megvan. De hogy mikor akar valóban apa lenni, az más kérdés. Férjemmel még a kapcsolat legelején beszéltünk arról, hogy gyerekeket szeretnénk majd. Fiatalon ismerkedtünk meg és csak 10 év után vállaltunk babát, akkor akartuk mindketten igazán. Attól, hogy ő is azt mondta, hogy akar majd gyereket, azt hiszem, eléggé zokon vette volna, ha ezzel nyúzom. Mi szerencsére nagyjából! egyidőben értünk meg a gyermekvállalásra.
2012. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de szerintem túlzásba estél! Az hogy már most vásárolsz...

Az szép dolog, hogy ennyire szeretnél, és még azt is hiszem hogy megbirkóznál a rád váró feladatokkal, és biztos sok öröm lenne benne, de ha szülsz, nem dolgozol. A gyes kevesebb összegű. A babára rengeteget kell költeni. A másik, hogy az a baba cseperedik, ha visszamész dolgozni, mindig lesz valaki aki vigyázzon a gyerekre ovi után, vagy ha beteg?

2013. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!