Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lenne nekem egy munkahely...

Lenne nekem egy munkahely ahol 4 orában dolgoznák havi 45. 000ft-ért. Menjek vagy ne?

Figyelt kérdés

na szoval azért kérdezem mert babát akarunk. de gyedet is szeretnék . tudom ennyi keresetből elég kevés gyedem lenne de ez is jo lenne. nemkellene megerőltetni magam. de most probálkozunk a babával és oda viszont olyan munkásokat keresnek hogy évekig ott legyen. én meg ha most sikerül a bab akkor csak 6 honapig szeretnék ott lenni,mert akkor már lesz gyedem. De most ha engem bahivatnak megfogják kérdezni hogy mikor tervezzük a babát. mit mondjak?mert most ugynézki hogy sikerült.már mint kismami vagyok ha minden igaz. menjek dolgozni?

mert aztis halottam már hogy akit felvesznek és kiderül hogy babája van akkor nemküldhetik el. ebből mi az igaz?

azért mostakarok dolgozni menni mert most érettségizem .és előbb elsem tudtam volna menni. De a pénz meg jol jönne. szerintetek?

nemondjam meg a fönöknek hogy babás vagyok?


2008. máj. 29. 16:22
 1/5 A kérdező kommentje:
meg házújitáaban vagyunk szoval ez a kis pénz is jol jönne. amugy meg nemlenne nehéz munka dajka lennék az ovodában.
2008. máj. 29. 16:27
 2/5 anonim ***** válasza:

NEM kérdezhetik meg (törvényileg, jogilag), hogy mikor akarsz gyereket! Tilos! NE válaszolj nekik, ez csak a te+a párod magánügye, nekik semmi körük nincsen hozzá!!!

Nem szabad ilyen kérdést feltenni a cégeknek, stb.

2008. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet megkérdezni,de a legtöbb helyen megteszik ha nem válaszolsz akkor meg már gyanús lehetsz.

Mond azt,hogy még nincs elhatározva és kész. Ha meg majd bejelented akkor megmondod,hogy véletlenül jött össze.

Amúgy meg nem rúghatnak ki hivatalosan,ha bejelented,hogy terhes vagy,de azért van ahol ezt is kijátszák és megteszik.

2008. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajna megfogja kérdezni mert az egyik ismerősöm mondta hogy megkérdezi . mert ő ott dolgozik
2008. máj. 29. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha megkérdezi, akkor mondd azt, hogy még nem tudod, mikor akarsz babát és kész. Max utána amikor már felvettek, akkor mondhatod, hogy huppsz, becsúszott. De csak amikor már van kiskönyved, mert akkor nem rúghatnak ki. De ha már eleve terhes vagy, akkor nem ajánlom, hogy dajka legyél. Ez nem könnyű munka, még ha azt is gondolják sokan. Szaladgálni a gyerek után, emelgetni őket, takarítani utánuk, ez nem könnyű, ez fizikai munka, szóval én nem javaslom terhesen.
2008. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!