Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az az infó h a gyerkőcnek...

Gold0609 kérdése:

Igaz az az infó h a gyerkőcnek vmelyik szülő vércsoportját kell örökölnie?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem
2012. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor a táblázat szerint ha jól értelmezem, a párom 0-s, én meg B-s, a bébink pedig 0-s vagy B-s lehet! más szóba sem jöhet??? mennyire biztos ez?
2012. dec. 22. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
a genetika nem ilyen egyszerű,örökölheti a nagyszülők vércsoportját is simán
2012. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2012. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A vércsoportom A, a férjemé AB. Mindkét gyerekem B-s.

Tehát nem mindig a szülő vércsoportját örökli, de abból levezethető. A nagyszülőknek ehhez közvetlenül semmi köze.

A táblázatokból egyértelműen látszik, milyen esetek vannak.

2012. dec. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontozzatok csak le nyugodtan,egy idióta táblázat alapján akarjátok behatárolni a genetikát,gratulálok nektek...A genetika nem ilyen egyszerű,hogy összerakunk egy 0ás,B-s embert aztán más nem lehet,és igenis számít a nagyszülő vércsoportja is,és aki nem figyelt biológián az unoka sok esetben a nagyszülő génjeit örökli legyen az akármi vércsoport,hajszín,temperamentum...Szóval pontozzatok le nyugodtan,biológiából érettségiztem 3 éve öcsém az orvosira jár,de biztos jobban tudjátok,mert egy táblázatot nézegettek...
2012. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, legalábbis biologia órán azt tanították, hogy a gyermek csak valamelyik szülő vércsoportját örökölheti (táblázatban számoltuk a lehettséges opciókat ) mi pl mindketten 0-ak vagyunk, tehát nekünk csak 0-s gyerekünk születhet. de ha veszünk egy Ab-s apát, meg egy 0-s anyát, akkor a gyermek lehet A, B, AB vagy 0.

egy B-s apának és egy A-s anyának születhet A, B vagy AB vércsoportú babája. és így tovább. de két nullásnak nem lesz soha sem A, sem B... stb. vércsoportúja,mint ahogy két A-s sem tud Bs, vagy 0-s babát produkálni. remélem érthetően leírtam.

és itt az alátámasztás: [link]

2012. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jah bocsi, azt elrontottam, hogy ha mindkét szülő A vagy B, attól még a baba lehet 0.
2012. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
igen biosz órán egy egyszerűsített változatot tanítottak
2012. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!