Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevés a gyerekeknek és rossz...

Kevés a gyerekeknek és rossz nekik, ha mindkét szülő dolgozik 7.30-5ig oviban bölcsiben és hétvégén sincsenek 100%ban együtt?

Figyelt kérdés
Anyagi okok miatt főképp. Nincsenek nagyszülők, se más családtagok akik "helyettesíthetnék" a szülőket.
2012. nov. 23. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Egy ovisnak már annyira nem vészes, de egy bölcsisnek igen, kevés.

Én egy két évest biztosan nem hagynám ennyi ideig ott.

De mindenkinek más az értékítélete. én örülök, hogy itthon lehetek velük, most kicsik, dolgozhatok még eleget.

2012. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha muszáj dolgozni mert a megélhetés múlik rajta? Nem az hogy 4 túrórudit veszek vagy 2-t hanem a MEGÉLHETÉS, hogy a rezsit a lakást a számlákat tudjuk e fizetni.
2012. nov. 23. 12:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyom ovis, fél 8-tól 4-5-ig ott van, a kicsi még itthon, de januártól ő is bölcsis lesz. Én nem dolgozom minden nap, mert 24 órázok, így utána van 3 nap szabadom, de bizony ha én melóba leszek, akkor ő már reggel hattól oviba, bölcsibe lesznek egészen este 6-ig, mert apa nem tud korábban menni értük. Nem tehetem meg, hogy évekig otthon üljek. Ez van, segítségünk nincs, és ha azt veszem, mi is felnőttünk valahogy, én is egész napos ovis voltam, reggel héttől este 5-ig ott voltam, ehhez képest anyukám a legjobb barátnőm. :))

Sok múlik azon, hogy azt a kevés időt hogy töltöd el a gyerekeid körében. Tartalmas időtöltés legyen, és amennyit lehet, kizárólag velük kell foglalkozni és nem lesz semmi gond.

2012. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkozok persze de nem tudom eldönteni hogy elég e nekik és nem fogják majd jól a fejünkhöz vágni nagyobb korukban hogy sose voltunk otthon de nem tudunk mit csinálni most egyszerűen kevés a fizetés örülünk ha van munkánk, nem ugrálhatunk, hozzátenném hogy 3an vannak (2-t terveztünk, de a harmadik spirál mellett sikerült) és minden tartalékunkat feléltük már, a gyedem semmire se volt elég, hiteles a házunk is minden egyre drágább de gondolom nem kell ragozni. Mi sehonnan se kaptunk senkitől semmit segítségként (gondolok itt akár kisruhákra baba cuccokra vagy bármi másra).
2012. nov. 23. 12:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most fogja kezdeni a fiam a bölcsit. Hasonló gondolatok foglalkoztattak engem is. Főleg mert ilyen megjegyzéseket kaptam, mint az első hozzászóló. Nyilván ha megtehetném, hogy itthon maradok vele, megtenném, nem a munka után viszket a fenekem, hanem éhen halunk, ha csak 26.000,- Ft-ot fogok kapni. Voltam egy beszélgetésen, ahol valaki használta azt a kifejezést, hogy "minőségi idő" és tényleg ez a lényeg, hogy azt az igencsak lecsökkent pár órát minőségien töltsük el a gyerekeinkkel játszva, beszélgetve, mesélve stb. Konkrétan én elhatároztam, hogy hétköznap nem fogok főzni, a kicsi eszik a bölcsiben, apának hozok konyháról, máris nyertem minimum egy órát+mosogatás amit a gyerekkel töltök, apa eddig is segített a háztartásban, ezentúl is számítok rá :), nyilván, ha hétvégén dolgozik akkor nem. Úgy gondolom, nem lehet 100%-san mindenhol jelen lenni, valamiből le kell adni és nyilván a gyerekek javára.
2012. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyilván a gyerekek egész nap veled szeretnének lenni, fogják is mondani, hogy nem akarok bölcsibe, oviba menni, de idővel megszokják a helyzetet. Ettől még, ha egészséges érzelmi közegben nőnek fel, semmi bajuk nem lesz. A megélhetésért dolgoztok, gondolom, nem azért, hogy legyen egy harmadik autótok. Úgyhogy nem nagyon van más választás.


3,5 éves a lányom, ő 7-től 5-ig van oviban. Nem mondhatnám, hogy alig várja az oviba menést, de nem hisztizik miatta. Úgyis hiába tenné. Ha szünet van, akkor is menni szokott, kifejezetten szeret összevont csoportban lenni, ahol más játékok vannak, vagy a másik épületben, ahol meg az udvar is más.

2012. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen,elég kevés ez az idő. DE! Ha mindennap 1-2 órát CSAK velük foglalkozol, akkor nem fogják később a fejedhez vágni, amitől rettegsz. Ezt hivják minőségi időnek.

Nálunk ugyanez volt a második baba születéséig.Mindennap 7-5-ig a bölcsiben volt a gyerek,legkorábban 17:50-re értem haza (apa még később)- egy szerencsém volt, hogy apukám el tudta hozni a bölcsiből és elvoltak együtt arra az 1 órára.

De nagyon rossz volt (nekem), hogy keveset tudtam vele lenni. A hétvégét viszont csak Rá áldoztam.

2012. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen én is nagyon igyekszem de úgy érzem kevés vagyok, de a munkát meg nem hagyhatom. A kicsi és a középső viseli legrosszabbul.
2012. nov. 23. 13:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek: ez nem értékítélet kérdése, és biztos te is ott hagynád a kétévest, ha ettől függne, hogy föl kell-e venni uzsorakamatra a hitelt vagy sem. A megjegyzésed fölényes volt és átgondolatlan. Vanak emberek, akik más helyzetben vannak, mint te, erre felnőttként már rá kellett volna döbbenned. Lelkifurdalást akarsz kelteni a kérdezőben, pedig csak azt teszi, amit tennie kell. A helyes utat válaszotta, nem a könnyebbet.
2012. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémák voltak/vannak nálunk is. 1,5 évesek voltak a kicsik amikor bölcsődébe kerültek. Utáltam magam miatta nagyon! 5-ig dolgozok, utána spuri az oviba, gyerekek felkap és haza. 6 körül érünk haza, 8-kor fürdenek a kicsik. Én addig egy keresztül szalmát nem csinálok, csak velük játszok! Én 6 napot dolgozok, a férjem 7-et... Hétvégén a párom csak este dolgozik, így napközben el van a kicsikkel. Nem tetszik ez a helyzet. Nem szeretem. De enni is kell adni a kicsiknek, nem elég csak a számlákat kifizetni. Nem így terveztük, szerettem volna a 3 évet itthon tölteni én is... De az első lépés emlékeiből nem tudok kenyeret se...
2012. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!