Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mondjam meg illetve...

Mikor mondjam meg illetve vissza fognak e venni így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy két éves kislányom aki bölcsis és úgy gondoltuk, hogy januárban mennék vissza dolgozni, 6 órában.

Viszont kiderült, hogy kismama vagyok.

Igaziból nem tudom mikor kellene ezt elmondni, hiszen még nem volt szívhang de szépen fejlődött a kicsi pocaklakóm. Viszont január elején már intézni kellene a dolgokat az orvosi alkalmasságit felszerelni stb.

Ha vissza szeretnék menni dolgozni akkor szerintetek lehetséges ezt megoldani, ha a munkáltató így is vissza vesz? Vagy inkább úgy számoljunk hogy gyesen leszek végig amíg a baba meg nem születik?

Akkor így milyen támogatásban leszek jogosult, ha nem vesznek vissza?

volt valaki így?

Köszönöm a segítséget.


2012. dec. 20. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én azt tanácsolom, hogy ne gyesen maradj, mert az ugye nem túl magas összeg, hanem menj táppénzre, egészen a szülésig. Sokkal jobban jársz! Én nem mennék vissza terhesen dolgozni egy bölcsis mellett az biztos!
2012. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok! Nem kell kérdezned a munkáltatódtól semmit, csak bejelenteni, hogy táppénzre mész. Ha esetleg már számítottak a a visszatérésedre, akkor megmagyarázhatod, hogy elnézést, nem így számítottátok a dolgot! Neked is új fordulat! De ne maradj gyesen, mert ráfizetsz. A Tgyásodat és a gyedet az alapján számolnák, ami nem lenne jó!
2012. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs "ha visszavesz",bejelented a munkáltatónak,hogy Te visszamész,de jó lenne minél hamarabb szólni,mert 30 nap a bejelentés ideje ha jól tudom,kutya kötelessége visszavenni,ahogy azt a Te érdeked megkívánja,amikor az új szerződés a kezedben van,benyögöd,hogy babát vársz,megint,innentől fogva megint nem tud kirúgni.

Javasolnám neked,hogy egy ismerőst,aki mondjuk munkaügybe jártas kérdezz meg,készítsen fel téged a tárgyalásra,pontosan tudjad mi merre,én is ezt tettem.Szep.25 ig volt gyedem,de már júliusba jeleztem visszamegyek dolgozni,persze,hogy nem tetszett és mindent kitaláltak,egy ismerősöm felvilágosított,csupán egy mondatot kellett mondjak és már mehettem is dolgozni,amikor nekem a legjobb és ahogy nekem jó.

2012. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most per pillanat január 30ig szól a szerződésem. Már szóltam már régen, hogy mennék dolgozni jelenleg a szabadságomat töltöm itthon.
2012. dec. 20. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Így már más a helyzet, én is javaslom, hogy szakembert kérdezz meg!
2012. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!