Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a "hozzám" és...

Mi a különbség a "hozzám" és a "gyere ide" alkalmazása között? Mikor melyiket kellene, illetve mikor mondjam a "lábhoz"-t?

Figyelt kérdés
A cél ugye mindegyiknél kb az, hogy odajöjjön hozzád, de nem mindegy, hogy a bukszusból vagy leültetett pozícióból, vagy elinduláskori alaphelyzetfelvételhez.
2011. szept. 11. 23:22
 1/6 Dottorre ***** válasza:
100%
Nálunk a Hozzám parancs azt jelenti, hogy haladéktalanul jöjjön ide, és üljön le elém. A gyere ide pedig azt, hogy jöjjön a lábamhoz, és maradjon a környékemen amíg azt nem mondom neki ,hogy mehetsz. Tehát szerintem a Hozzám parancs jóval szigorúbb feltételeket szab,mint a Gyere ide!
2011. szept. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos! Szerintem a hozzám inkább határozottabb, míg a gyere ide amolyan kérlelés. Lábhoz pedig amikor a lábadhoz kell igazodnia illetve amellett haladnia.

Én akkor szoktam neki mondani hogy ide hozzám amikor látom rajta hogy el akar csavarogni más irányba. Gyere ide azt pedig akkor amikor oda akarom kedvesen csalogatni, szóval nekem ez hangulattól is függ.

Szerintem nem az a fontos hogy ülő vagy álló helyzetből hívod oda, hanem az hogy tiszteljen és legyen meg a kölcsönös bizalom, hogy bármikor odamenjen hozzád amikor hívod, ha lehet szinte azonnal. Egyébként séta közben szoktam használni hogy állj, ha mondjuk kikötődik a cipőfűzőm, és mikor elindulok azt mondom séta. De ha te is elindulsz azt úgy is észreveszi, felesleges mindig szavakat használni, az csak az embernek fontos. Ők úgyis testbeszéddel és energiával kommunikálnak.

2011. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amikor fésülés közben tele a hócipője otthagy, az IDE szóra azonnal visszafordul. Ez nála nagyon kemény erejű, és elég halkan mondani. Még ha le is fekszik előtte világunalommal, akkor is átcammog "me aszondta a nagyúr".


A "gyere" akkor használom, ha versenyt futunk, játsziból elbújok egy fa mögé és kerestetem magam, tehát laza periódusban, azaz gyere kishaver.


A "lábhoz" lokális célokat szolgál, felállás a startvonalhoz.


Ennyit talán még nem keverek össze...

2011. szept. 12. 00:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hozzámra be kell ülnie elém, a gyere ide azt jelenti, hogy jöjjön a közelembe, mert akármi... A lábhoz az meg a láb mellett követés. A gyere ide nem annyira szigorú, és olyankor nem is jön akkora lendülettel.
2011. szept. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem ért meg úgy mint egy ember ebből indulj ki.

Okos állat de csak annyit ért abból amit mondasz mintha egy fúll alkesz motyogna valamit.

Szóval a hangok hangzások alapján tanulja meg a dolgokat. Nem értés alapján. Meg a kedélyállapotod érzékeli.

Ebből indulj ki. Szóval minél több szót használsz annál nehezebb a kutyának megérteni mit szeretnél tőle. És ezért ne használj hasonló szavakat mert nem érti meg.


A kutya valamikor régesrégen az ember mellé szegődött és megvédte a vadállatoktól. Sokan már ezt elfelejtették szóval jusson ez eszedbe ha türelem kell mert értetlenkedik a kutyád. Te is szoktál értetlenkedni az is biztos :D

2011. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
teaman 2 pont :)
2011. szept. 12. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!