Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszveszes póló probléma mit...

Teszveszes póló probléma mit tennétek? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Teszveszen vettem egy pólót a fiamnak, a kedvenc karaktere van rajta, a leírását elolvastam előtte a képet megnéztem kicsiben, nagyban. A leírásnál használt de jó állapotú volt jelölve de semmi egyéb. Karácsonyra szántam (nem sok pénzem van idén ezért fordultam a használt felé szerencsére 4 éves így nem érdekli új e vagy milyen csak az a karakter legyen rajta). 1290 ft volt. (plusz posta).

Megérkezett és tökre töredezett és még kopottas is a figura az elején. Írtam az eladónak, szerinte a képen látszik, és amúgy is használtnak írta a pólót és ennyi pénzért mit vártam. Hát 1. azért annyira nem volt olcsó hogy itthoni játszós legyen, 2. a képen nem látszott semmi. 3. nem kellett volna a leírásba beleírnia hogy a minta kopott repedezett az elején 4. a használt az oké hogy gondoltam kicsit fakóbb már a póló színe hiszen pamut vagy minimálisan nyúlott mint amikor már nem új egy holmi, na de hogy kopott is elöl a lényeg rajta az nekem említésre méltó lett volna? Vagy én várok túl sokat? Mit tennétek?


2012. dec. 15. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neked van igazad, én megpróbálnám valahogy visszakapni a pénzem.
2012. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én vettem egy kis pizsit. 3 mozdony van rajta, Thomas és barátai. A "fejük" eredetileg egy tapadókoronggal lehetett felragasztva. A képeken látszott, hogy valami hibádzik, de a fene gondolta, hogy a lényeg hiányzik: fel sem figyeltem. A tisztesség azt kívánta volna, hogy ezt jelezze az eladó.Az, hogy használt, nem azt jelenti, hogy jelentős hiányosság, hiba van rajta. 800 Ft volt az induló licit, de volt fix ára is 1000 felett. Maga a pizsi a célnak megfelel, de ha az eladó becsületes, akkor nem veszem meg a 3 éves gyermeknek, mert becsapásnak érzem, hogy a lényeget nem láthatja.

Nem hiszem, hogy az eladó visszaveszi a pólót, legfeljebb ha másik postadíjért visszaküldöd, azért meg majdnem veszel egy újat. Egyet tehetsz: az értékelésben megírod, hogy átvertnek érzed magad, mert ha kiírja, hogy a minta töredezett, akkor nem veszed meg. Ezt írd meg neki, hogy így fogod értékelni, s ha izgatja, akkor felajánlja a kártalanítást!

2012. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megmondanám hogy vissza küldöm a pólót, utalja vissza az árát! A postát bukod, de tudsz venni 1300ft-ért egy újat is a piacon!
2012. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg még nem értékelted, mert utólag már semmiféle kifogással nem élhetsz.
2012. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi hát ez az hogy nem adja vissza a pénzt...sima elsőbbségi volt a posta idefelé most ha én visszaküldöm, semmi garancia rá hogy meg is kapja (vagy ha megkapja, nem tagadja le, mert bizonyítani nem tudom hogy feladtam). Ha meg ajánlva küldöm az négyszáz valamennyi és akkor azt is én bukom na szóval akkor meg már nem éri meg még kiadni ennyit...
2012. dec. 15. 13:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, még nem értékeltem.
2012. dec. 15. 13:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy negatívval nem értékelhetsz, mert megkaptad a cuccot. A kis csillagocskákkal ronthatod az átlagát, s szövegben megírhatod, hogy nem tartod tisztességesnek, mert a töredezést általában jelzik az eladók. Bosszúság, de még nagyobb kiadásba miért vernéd magad? Ha profi eladó - nem a sajátját árulja - akkor meg érzéketlen is, mert ebből él. Összeszed egy csomó cuccot kilós áron, s darabáron adja tovább. Próbálj hatni rá azzal, hogy leírod az elégedetlenségedet - de ne csodálkozz, ha nem érdekli!Persze, sima postával semmi esetre sem! Még nevetne is a dolgon.
2012. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, hogy messze nem olyan állapotú volt a ruha, mint a képen. Azonnal lefotóztam a hibákat és csatoltam az eladónak a fotókat is a reklamáló levelem mellé. Miután ég és föld volt az ő és az én képem, így nem tudott vitatkozni, visszautalta a pénzt (az eredeti postaköltséggel együtt). Sajnos a visszaküldés ajánlott postázását nekem kellett állnom. Sokat gondolkodtam, megéri -e, mert nem volt drága a ruha, így meg majdnem 1000 ft volt a posta, a semmiért. De már csak elvből sem akartam megtartani, mert szemétség volt sz@r állapotú árut küldeni az átlagos helyett, gondoltam, hátha ebből tanul (gondolom, hiú ábránd, mert nem ő fizetett rá, hanem én).


Egyébként szerintem igazságtalan, hogy a vevőnek kell állnia a visszapostázást, mert korrekt leírás, képek alapján biztos nem vennénk meg azt, ami kibontva csalódást kelt, így visszaküldeni sem kéne.

2012. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért, ha a postát is bele számolóm ujjat és sokkal jobbat is vehettél volna "bármit". :(
2012. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát felénk nincs ilyesmi a piacon is 2400 körül volt az ilyen, máshol meg nem találtam. Még a tescós karakteresek is 1990 ek voltak ( a 30% os leárazáskor pont nem tudtam menni) nem nagy városban lakunk. Nekem az az 5-600 ft is számított (volna) ha sikerül ennyit spórolnom ezen, dehát nem sikerült úgyhogy mindegy.
2012. dec. 15. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!