Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek vállalni harmadik...

Merjek vállalni harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
3 évesek lesznek az ikreim hamarosan és sokat filózok azon, hogy merjek vállalni egy harmadikat?Párommal már beszéltünk róla, hogy szeretnénk még egy kisbabát. A legnagyobb gondom az, hogy a páromon kívül nem nagyon van segítségem mert messze laknak a nagymamáék. Elsősorban 3 vagy több gyerekes anyukák válaszát várom, akiknek már van tapasztalata. Előre is köszönöm!
2012. dec. 5. 14:52
 1/3 Mara Acoma ***** válasza:
Szia! Szerintem most van rá a legalkalmasabb idő, mert ha már suliba mennek az ikrek és akkor szülsz, nem lesz időd tanulni velük. Oviba elvannak délutánig, tudsz a picivel is foglalkozni, és így már a 3. baba is elég nagy lesz ahhoz, hogy az ikreket hagyja majd tanulni. Nekem 3 manó van, 11,13,17 évesek.
2012. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így már talán jó mert ahogy az előttem levő írta ők ovisak és akkor könnyebb otthon egy új pici babával.

Nekünk 3 gyerek van (nem egészen tervezetten) 5,3, évesek és 16 hónapos, hát elég katasztrófa volt eddig és majd még jön a neheze mert a kicsi is dackorszakba ér lassan.

Nekem sincs segítségem. Néha a hajam tépem magamban mikor egy vásárlás egy tortúra (amíg babakocsiban van a kicsi addig még jó ) nem tudom neked milyenek az ikreid de nekem a 2 nagyobbam egymást gerjeszti, külön teljesen jól el lehet velük menni bárhova, együtt meg állandóan rosszalkodnak egymást idegesítik, félelemérzetük semmi, ha kint vagyunk folyton figyelnem kell hogy ne tűnjenek el, ne lépjenek semmi alá (autó, busz) a boltban se a legegyszerűbb mert jó mindig megmagyarázom nekik hogy 1 dolgot választhatnak és aki hisztizik az nem kap semmit és ehhez tartom is magam, de azért újra és újra bepróbálkoznak.

Amikor van ovi akkor jó (egy hónapja a középsőm is ovis) mert végre utolérem magam itthon takarítás előre főzés, mosás, vasalás terén de amikor nincs ovi akkor kb. elborít minket minden mert NINCS értelme pakolni mivel egyik helyen összepakolok ők a másikban szét...a férjem amikor tud segít de azért sokat dolgozik (másfél munkahelye van) ja és állandó a hangzavar, a kiabálás, ha vidámak azért, ha szomorúak azért.

Vérmérséklettől is függ gondolom azért, mert nekem a 2 nagyobb teljesen extrovertált, nyitott, barátkozós, félelem érzet nélküli, kifejezetten hangos típus (egyik fiú másik lány) és irányító típusok tehát játszani is nehezebben tudnak együtt mert mindkettő állandóan győzni akar.

A napok egy jó része a szétválasztásukkal telik. De remélem beérik az állandó szájtépésem azért...

Barátnőméknél 3 ilyen korú kislány van, ott jobb a helyzet mert a legnagyobb kis csendes visszahúzódó gondoskodó anyáskodó típus és mindig alárendelődik a kisebbnek aki meg ilyen kis határozottka mint az én gyerekeim, így ők jól eljátszanak együtt és a legnagyobbnak eszébe sincs külső terepen (bolt, utca) elmozdulni anyu mellől így rá legalább nincs gond ilyen téren.

Nem tudom neked milyenek az ikreid, 3 évesen már biztos látod milyen típusok:)

2012. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 6. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!