Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes külföldön szülni?

Érdemes külföldön szülni?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy jobban megéri (anyagilag) ha nem itthon szülünk, hanem valamelyik EU-s államban, mert a szülést követő juttatások jóval magasabbak, mint itthon. A TGYÁS, GYED és GYES nem a munkaviszonyhoz kötődik? Tényleg jobb, ha egy itthon dolgozó nő más országba megy az utolsó hónapban?
2012. dec. 1. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem.

Főleg,hogy ott betegbiztosításod sincs. Ja és mondjuk Angliába 9. hónap a gyed, a magyar 3 évvel szemben.

2012. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy máshol hogy van, de Spanyolországban ha nincs meg a be dolgozott időd és nincs fizetve a biztosításod akkor ki kell fizetned a teljes kórházi költséget és semilyen juttatást sem kapsz.
2012. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm most szült, évek óta kint él Svájcban, ott dolgozik hivatalosan.

A baba után 4 hónapig jár ellátás, utána nem, de fizetetlen szabit sokat kivehet. S ki is fogja venni, mert a párja fizetéséből is bőven megélnek.

Na nem mondom, hogy jobb kint szülni, mert fogalmam sincs. Csak azért tudni kell, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés. Főleg ha csak úgy "kiruccansz" szülni...

2012. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont hogy Magyarországon nagyon is bőkezű a juttatás más országokhoz képest, mind anyagilag, mind pedig időben. És ha nem az adott országban dolgoztál, nem ott fizetted az adót, akkor biztos hogy nem kapsz semmit, miért is kapnál. Hogy az Angol példánál maradjunk, ott heti 125 font körül van a juttatás a maternity időszakra és keresettől független, az más kérdés hogy van olyan cég amelyik kiegészíti ezt.

A másik ha az utolsó hónapban kimész egy másik országba, azért elég érdekesen fognak rád nézni, mikor beesel egy kórházba hogy: Na, jöttem szülni!

2012. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak azért mert ott szülsz, nem kapsz pénzt. Ahhoz dolgozni is kell!! Gondolod, hogy majd az én adómból élsz Mo-n, mint Marci Hevesen??
2012. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez azért nem egészen így van. Az én férjem Ausztriában dolgozik és én itthon szültem, de onnan is jogosult vagyok családi ellátásokra az ő munkaviszonya és biztosítása miatt. Igen, magasabb összeg, de nem jár 3 évig.

Én pl voltam kint orvosnál, ki kellett fizetni az ellátás költségét, majd itthon vissza lehetett igényelni azt az összeget.

2012. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk és itt is született meg az első babánk. Természetesen, ahhoz hogy jogosult legyen valaki az ellátásra meg kell lennie bizonyos bedolgozott időnek. Szülés után nálunk 6hónapig jár az anyasági támogatás, aztán van rá mód, hogy elmenj fizetetlen szabira egy ideig. Írok egy kicsit a számokról :) 6hónapon keresztül minden héten kaptam 260eurót ami ugye nem rossz az otthonihoz képest. A szülés és vele együtt mindeféle vizsgálat teljesen ingyen volt és mivel itt nincs fogadott orvos ezért nincs hálapénz sem, sőt mivel itt tiltott az abortusz, ezért nem is annyira alaposak a vizsgálatok mint Mo.-on. Családi pótlékot minden hónapban 1szer kapunk ennek összege 140euró, ami szintén nem rossz, a magyarországihoz képest. Számomra csak annyi előnye volt annak, hogy itt szültem, hogy a lányom megkapta az állampolgárságot. A második babánkat már úgy tervezzük otthon fogjuk bevállalni. Rossz így, hogy 6hónap után vissza kellene menni melózni, mert a bölcsi és ovi is iszonyat drága. Szerintem teljesen jó, hogy Mo.-on 3évig otthon lehet maradni a kicsivel.
2012. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! En 11hetes kismama vagyok Svajcban elunk en arra lennek kivancsi hogy mivel sajat vallalkozasom van itt kint 2012.augusztus ota mik lesznek a juttatasok mi jar es mi nem szules utan csak ezt nem tudom ! Elore is koszonom a valaszokat udv ÁGNES
2013. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!