Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te titokban tartottad az...

Te titokban tartottad az abortuszod?

Figyelt kérdés

Akinek volt abortusza, attól kérdezném, hogy titokban tartotta-e új párja, új nőgyógyásza, családja előtt.

Köszönök előre minden választ!


2012. nov. 26. 08:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha kiderülne, szakítana? Egy MÚLTbéli esemény miatt? Milyen alapokon áll a kapcsolatotok, ha ez reálisan megtörténhet? Nem hiszem, hogy ez normális dolog, sajnálom. Először ezt kellene megbeszélnetek, mert nem élhetsz le egy egész életet titkolózásban, és ha 2 gyerek után derül ki, tetőzve azzal, hogy elhallgattad előle évekig?? Ez az életed, nem egy szappanopera! Szerintem beszélj vele! A dokinak meg alap, hgy el kell mondani. Ez egy lehetséges kockázati tényező, amivel számolnia kell. A család többi tagjára semmi sem tartozik.
2012. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A méhszáj állapotból egy orvos tudja, hogy már szültél, vagy volt abortuszod, mert míg a "szűz méhszáj" (amin nem szültek) kerek, addig a "szült" csillag alakú.


Tehát az orvossal nem érdemes packázni, mert úgy is tudja, ha előre elmondod neki, úgy egyszerűbb, nyilván ha kéred, nem írja be a könyvedbe.


Azt meg kicsit se értem, hogy a párodnak miért kellene féltékenynek lenni az előző kapcsolatodra.

HOgy nem vagy szűz, azt nyilván észre vette, onnantól meg evidens, hogy volt kapcsolatod mással...


Én nagy fokú bizalmatlanságnak tartom ezt, ha nem mondod el, egy életen át kínozni fog ez, de Te tudod.


Azzal akit szeretek, megosztom a fontos dolgokat, nálam ez alap. Bízom a férjemben, hogy tudom, a helyén kezeli a dolgokat.


Bár sosem volt abortuszom (ne is legyen), gondolom, egy megfelelő társ a gyászmunkában is tud segíteni.

Ha ezért elhagyna, akkor meg kérdéses erősen, hogy Ő-e a megfelelő.

(Bár én azt gondolom, hogy lehet, hogy Te képzeled csak, hogy ezért elhagyna, ettől félsz, és emiatt van most ez az egész faramuci helyzet...)

2012. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azzal en is egyet ertek, hogy az orvosnak valami keppen el kellene mondani. Csak magadat hozod kellmetlen helyzetbe ha nem mert szerintem o ugyis tudni fogja. Felesleges kellemetlensegtol kimeled meg magad ha elmondod az igazat.

Viszont en a ferjemnek soha nem mondtam el. A kapcsolatunk nagyon jo mar 10 eve vagyunk egyutt es ebbol 6 eve hazasok. Sem ultrahnagkor sem szuleskor sem utanna soha nem mondott neki semmit a doki es a kiskonyvemben sem volt benne. Van kozos gyerekunk is. En ugy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy az ember a multban elkovetett egy hibat es sajnos ennek a keresztjet cipeli egy eleten at. :( Igaz az, hogy megkonnyebbulsz ha elmondod barmirol is legyen szo, de ezzel egyidoben atadod a terhet egy masik ember vallara amit o is cipelni fog es hatassal lehet a kapcsolatra. Nem azert mert lelkileg ot megviseli hanem ott fog motoszkalni benne. Sajnos vannak ilyen emberek es azt is tudom, hogy vannak olyanok akiknek ez nem okoz gondot. De kerdezo te tudod a legjobban a parod melyik kategoriaba tartozik. En ugy vagyok vele, hogy ami a multban tortent annak ott a helye es szerintem nem eri meg egy boldog kapcsolatot emiatt tonkeretnni foleg ha a ferj ilyen "multaban" elo tipus. Te ugyis vallalod ak ovetkemenyeit a hibaidnak egy eleten at ha a ferjed erzekeny ne tedd at az o vallara is mert szeintem nem eri meg. Ha valami mukodik igy ahogy most van akkor minek kockaztani es elmondani egy multbeli esemenyt ami szkitashoz vezethet szerinted? Mi ertelme van? De a dokinak el kell mondani es ha a doki normalis akkor megfog erteni es nem errol fognak beszelgetni a ferjeddel ne aggodj.

2012. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A jó dolgok, amiket tettél éppúgy formálnak, mint a rosszak. Ha úgy maradsz együtt valakivel, hogy nem osztod meg ezeket vele, akkor nem veled, hanem azzal van, akit elképzel. Ez meg gerinctelen dolog egy komoly kapcsolatban. Szerintem a kölcsönös bizalom és őszinteség az alapja egy normális, felnőtt viszonynak. Meg lehet magyarázni, hogy miért ne mondd el, vannak is itt rá példák, de ezek csak kifogások. Nem őszinték, mert úgy kényelmesebb az élet. Az ember a hibáival együtt önmaga, és ha ezt nem tudja felvállani más előtt, akkor ott komoly lelki problémák is vannak, amik nem most, de évek alatt ki fognak derülni.
2012. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon köszönöm a válaszod! És természetesen mindenkinek köszönöm a véleményét!

Pont ez az, amire gondoltam én is, hogy nem akarom rátenni ezt a terhet, mert valóban múltban élő típus. Lehet, hogy megkönnyebbülnék, ha elmondanám neki, de onnan azon aggódnék, és azért lenne lelkiismeret furdalásom, hogy ráraktam ezt a terhet.

Én úgy tudom, hogy az abortusz nem kimutatható, és nőgyógyász se igazán veszi észre, főként, hogy nagyon korai terhességmegszakítás volt, és komplikációmentes. Teljesen tiszta lappal szeretnék újrakezdeni. Bár tudom, ilyen nincs, de valahogy mégis.

2012. nov. 26. 11:15
 16/18 A kérdező kommentje:
A Kedves Utolsó, időközben kedves Utolsó előtti lett :), a 11:06-osnak köszönöm!
2012. nov. 26. 11:21
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet igazán azokkal akik szerint el kell mondani, mert gerinctelen dolog ha nem vagy őszinte. Miért is? VAlóban a tetteink formálnak bennünket, ha elkövetek egy hibát, és tanulok belőle, attól jobb ember leszek - ez tény. De ha a párom azt a jobb embert ismeri már meg, akkor miért kellene beavatnom abba, hogy milyen rögös út vezetett addig az emberig, akit ő megismert és megszeretett? Minden ballépésbe beavatni a másikat egyenlő azzal, hogy támadási felületet hagyunk magunk ellen. Nem véletlen, hogy mindenki azt mondja, kellenek a titkok, kellenek a CSAK saját dolgok, kell a magánszféra!

Ha mondjuk egy eldurvult buliban arra ébredek, hogy 3 pasi mászott rám, és én hagytam, mert hulla részegre ittam magam és azt hittem jó buli, majd tanulok belőle, és megbecsülöm magamat, a testemet, és az érzésekkel teli szexet, akkor jobb ember leszek ("k.rvából lesz a legjobb feleség") ha meg elmondom életem párjának, az első veszekedésnél a fejemhez vágja, hogy hülye k.va vagyok, biztos nem változtam... Mire jó ez?


A múltam az én múltam. A férjem tisztában van vele, hogy előtte is volt életem. Azt kapta a kapcsolatunkban, akit megismert. Mennyiben lenne jobb, ha elmondanám, hogy mekkora hibát vétettem évekkel őelőtte? Csak rágódna rajta, pláne, ha olyan típus. Feleslegesen büntetném még őt is a saját hibám miatt.

2012. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem tartottam titokban. Miért is kellett volna? Miért érte volna megrázkódtatás, csak azért, mert nekem mi volt vagy mi nem? Mi őszinték vagyunk egymáshoz. A múltunk is hozzánk tartozik, nem? Ő is elmondta, hogy az előző barátnőjének volt. Engem hidegen hagyott, nem rakott rám semmilyen terhet.

Ha emiatt hagyna el, lehet jobb is lenne. De te tudod. Legalább a dokidnak mondd el, és kérd meg, hogy ne írja be a kiskönyvbe.

2012. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!