Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te titokban tartottad az...

Te titokban tartottad az abortuszod?

Figyelt kérdés

Akinek volt abortusza, attól kérdezném, hogy titokban tartotta-e új párja, új nőgyógyásza, családja előtt.

Köszönök előre minden választ!


2012. nov. 26. 08:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Korábbi titkos kapcsolatomban védekezés mellett becsúszott egy terhesség. Én nagyon szerettem volna a picúrt, de a "párom" ezt kizártnak tartotta. Ezért volt szükség az abortuszra. Szerencsére ezt a kapcsolatot sikerült lerázni/lezárni, és azóta már van egy férfi az életemben, akivel nagyon szeretjük egymást, és családot szeretnénk. Párom, szüleim nem tudnak a történtekről.

Ha sikerül újra teherbe esni, titokban tudom tartani a történteket? Nem akarok senkinek fájdalmat okozni azzal, ami történt, elég nekem nap mint nap megbirkózni ezzel, nem akarom másra is rápakolni. Párom amúgy is nagyon féltékeny típus, és csak idegelné magát (nem az ab., hanem a titkos kapcs. miatt).

Szerintetek új nőgyógyász észre vehet valamit? Nem akarom elárulni neki sem. Terhességi kiskönyvbe nem kell bevallanom, igaz? Az ab.-t végző doki azt mondta, nem kell, ha nem akarom.

Köszi minden választ!

2012. nov. 26. 09:02
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is volt anno abortuszom. Csak azzal a fiúval osztottam meg akitől besikerült. Abortsuz után soha senkinek nem mondtam el, azaz egyik pasimnak sem. Ez magánügy.

Aztán terhes lettem a férjemtől, itt ugye rázós volt a helyzet,mert a nőgyógyászna tudnia kell, hogy milyen műtétied voltak, így el kellett mondanom, és ez bizony bekerült a terheskiskönyvbe is. A férjemet nem izgatta a kiskönyvem, de az anysósom egyszer egyszer mondta, hogy "szeretné látni" én leszereltem, elvégre semmi köze nincs hozzá.

Aztán a fiam kórházba került egy kisebb baleset miatt, és ott is megkérdezték amikor vették fel az osztályra, hogy hanyadik gyerek. Mondtam, hogy első. Erre visszakérdeztek, hogy volt e meg nem született terhességem, mondtam igen, volt. Ezt nem értettem miért kérdezik pont ott. De rizikós volt, mert az ajtó előtt anyósom strázsált, féltem, hogy meghallja.

Na bocs a kisregényért, röviden senkinek nem mondtam el a férjemnek pláne nem, az ő családjának meg akkor sem mondanám ha tüzesvassal piszkálnának, mert ítélekeznek még akkor is ha valaki nem akkor mos ablakot amikor ŐK. Anya, az én családom tudott az abortuszokról.

2012. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

A dokidnak mondd el mindenképpen, és azt is mondd el, hogy senki nem tudja, így ne kerüljön be a kiskönyvedbe se. A védőnőnek felesleges tudnia, ő így nem fogja beírni.


A barátnőm járt így neki jó fej volt az orvosa, simán megcsinálták, hogy a kiskönyvbe nem került be, de a kartonra felvezette. A dokid tudjon róla, hogy minden problémát kiküszöbölhess, másnak nem kell tudnia.

2012. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Lehet abból gond, ha a dokinak sem mondom el? Új orvos, új kórház.

2012. nov. 26. 09:29
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Én is csak a dokinak mondtam el, mert kérdezte, de kértem, ez ne kerüljön bele a kiskönyvbe.
2012. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán kiderűlhet, és hiteled veszted!

Az orvos vizsgálat során látja hogy volt-e már abortuszod, és ha ott letagadod, már oda a bizalom!

2012. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy gondolom, hogy néhány emberre tartozik, néhányra meg nem. Az anyóséknak semmi köze hozzá, természetesen. De az orvosnak tudnia kell, mert az anamnézised része. Azt meg Te tudod, hogy mennyire gerinces dolog egy komoly kapcsolatban, ahol szóbakerült a gyermekvállalás, ilyen horderejű dolgot titokban tartani az előtt, akivel egy életre össze akarod kötni a sorsod. Én megharagudnék rád, ha nem mesélnéd el, de nem azért, ami történt, hanem azért, mert még ennyire sem bízol a kapcsolatban. Nekem nem abortuszom, hanem vetélésem volt, korábbi kapcsolatban. Én elmeséltem a mostani páromnak, úgy éreztem, joga van tudni róla, hisz gyermekeket tervezünk. Ezen a szinten már nem lehetnek titkok és hazugságok közöttünk. Szerintem egyszerűbb őszintének lenni, mint életed végéig sumákolni.
2012. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A gond csak az, hogy ha kiderülne, szakítanánk.
2012. nov. 26. 09:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem volt abortuszom, de azt tudom, hogy az orvosnak mindenképp tudnia kell róla, mert ha probléma adódik a terhességed/szülésed során, komolyabb baj is lehet, főként, ha nem tudnak ilyen komoly dologról.


A másik, hogy az orvos legkésőbb az ultrahang során mindenképp látni fogja az abortuszra utaló jeleket, ha nem vallod be neki, akkor hiteled veszted, és ez elég komoly dolog. Az abortusz során sérülések keletkeznek a méhfalon, így elkerülhetetlen, hogy észrevegyék ennek jeleit.


Ha teherbe esel, és elmész dokihoz, mondd el neki, hogy volt egy abortuszod még X éve, erről a párod és a családod nem tud, ezért szeretnéd, ha ez titokban maradna előttük.

2012. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is egyetértek a 7-es válaszolóval. Ráadásul az el nem mondott titok belülről emészt, felőröl, neked rosszabb.Mindenkire nem tartozik, de az orvosodra mindenképp, előtte nem érdemes eltitkolni, de kérheted, hogy ne írják be a kiskonyvbe. Ha még az orvos előtt is titkolni szeretnéd, szerintem nem tudtad még magadban sem lezárni ezt a dolgot, nem vagy még túl rajta. Először magadban kell lezárni ezt a történetet, csak akkor lesz nyugodt a lelkiismereted. A párodnak előbb-utóbb el kellene mondanod, de ha most még nem értené meg, várj vele.Talán lesz egy megfelelő alkalom majd ... Nem szabad, hogy ezért megharagudjon rád.

Másra meg nem tartozik, nekem nem volt abortuszom, de vetélésem kettő is sajnos, de nem kürtöltem világgá, van, ami magánügy.

2012. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!