Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 33 éves párom miért nem akar...

33 éves párom miért nem akar gyereket vállalni? El kellene válnunk?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok és egyre jobban vágyom egy babára, akit szerethetek, nevelhetek, taníthatok.... Viszont ő valahogy neme akar. Nem látom rajta, hogy ez irányba is gondolkodna. Ha házasság vagy gyerek téma kerül véletlen szóba, akkor annyival elintézi az egészet, hogy nincs aktualitása a kérdésnek és hogy miért kellene elrontani az ami így is"jó"!

Hozzáteszem, van 2 unokahúga és majdnem hogy csak úgy viselkedik, mintha az apjuk lenne. Szinte mindent megvesz nekik.


2012. nov. 21. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a témát még az összeköltözés ELŐTT kellett volna megbeszélni!

A házasság és a gyerek felelősségvállalás és elkötelezettség, nem csupán egy papír! Hiába vigasztalják ezzel magukat a nők.

A párodnak megfelel az együttélés is. Ha rád un, akkor könnyen tud lelépni. Ha nem akar házasságot és gyereket, akkor nem veled képzeli el az életét.

Azért legyen gyerek, hogy fizethessen utána gyerektartást?

2012. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

az elsőnek igaza van,ez egy kényelmi pozíció számára. egyértelmű,hogy nem akarja "leláncolni" magát. ha több féle gyümölcs is van világon, miért szögeznéd magad egy almafához? ezek a kérdések (házasság,gyerekvállalás) elég komolyak ahhoz,hogy egy kapcsolat további sorsát eldöntsék. ülj le vele, mondd el neki,hogy ez neked nagyon fontos, szükséged van rá,hisz már lassan a 30 küszöbén ácsorogsz, ő meg már át is lépte, kifuttok az időből. ha nem hajlandó sem a témát átbeszélni,sem valamiféle kompromisszumot kötni, én elgondolkodnék akarok-e egy olyan emberrel élni,akivel nem azonos a jövőképünk.

sok sikert és kitartást!

2012. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én szerintem meg nem úgy van, ahogy írtátok. Ha ez így működne, nem lenne annyi válás, hiszen elköteleződött a férfi.


Mi 12 éve vagyunk együtt, házasság nélkül és nem azért nem házasodtunk össze, mert ha valamelyikünk ráunna a másikra, akkor egyszerűbb szétmenni. Viszont van egy 2 éves kislányunk. Na, akkor nálunk mi a helyzet?


Kérdező. A párod egyáltalán nem akar gyereket? Kérdezz rá konkrétan, hogy mit gondol a jövőtökről. De az, hogy azért nem vesz el, mert ha rád un, könnyebb elmenni, ez nem feltétlenül van így. Mennyi ideje vagytok együtt?


Azért a gyerek nem arról szól, hogy mindent megvesz neki:-).

2012. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
természetesen a probléma nem ott kezdődik,mikor egyik félnek sem fontos a házasság vagy a gyerek. a probléma akkor kezdődik,mikor az egyik félnek fontos, a másiknak meg nem. és ez a másik nem is foglalkozik az előbbi igényeivel. és itt ez a helyzet, tehát ez problémát szül. mi sem vágyunk esküvőre, de mégis megvagyunk. viszont ebben egyetértünk. a kérdező pedig szeretne babát és esküvőt, a párja meg nem. így viszont nem lesz egyszerű a közös jövőt kialakítani.
2012. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, azért írtam, hogy üljenek le megbeszélni, mert ez így nem lesz jó. De az elég erős, hogy azért nem veszi el, mert hátha ráun. Lehet, "csak" házasságot nem akar, gyereket meg igen.
2012. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Először 1,3 évet voltunk együtt, most meg 2 éve. Volt egy fél éves szünetünk egyéb okok miatt, de az megoldódott.
2012. nov. 21. 14:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk én hajlandó vagyok lemondani egy esetleges házasságról is, de a gyerekről nem!
2012. nov. 21. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Kérdezz rá, hogy csak most nem akar gyereket vagy egyáltalán nem.

2012. nov. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos én megkérdeztem, hogy mi a véleménye. Ő azt mondta, hogy szeretne, de nem mostanság. És ez a mostanság (gondolataim szerint) olyan 1-2, de inkább 2-3 év múlva lehetne esedékes. Viszont, ami nekem szarul esik, hogy kommentelgeti az (fiatal) "ismerősei" babás képeit a közösségi oldalakon. Nekem meg előáll ilyen ócska szöveggel, ugyan már. Mivel úgy látom, hogy nem fog előrelépés következni a kapcsolatunkban, részemről elhagyom. DE nemcsak ez az oka, hanem az is, hogy hetek óta nincs közöttünk szexuális kapcsolat sem.
2012. dec. 4. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!