Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, ha egyetlen egy...

Anyukak, ha egyetlen egy tanacsot adhatnatok at a gyereketeknek az eletben mi lenne az?

Figyelt kérdés
Melyik tanacsnak venne a legnagyobb hasznat az eletbe szerintetek? Csak kivancsisagbol kerdem.
2012. nov. 14. 10:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb tanácsom az lenne, hogy mindig úgy viselkedjen, hogy utána szégyenkezés nélkül tudjon a tükörbe nézni. Saját példámon tudom, hogy, amikor valaki mocsok dolgot követ el, az mindig visszaüt.
2012. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
szerencsére nem csak egyetlenegy tanáccsal indítjuk el a gyerekünket a világban, így nagyon nehéz választani. Mikor olvastam a kérdést, egy beszélgetés jutott eszembe: a férjem jegyezte meg a múltkor, hogy az öcsém amolyan "mindenkit lekakálok" típus, nem szívesen segít másoknak, csak magára gondol. Ellenpéldaként hozta fel a párom, hogy ő mindenkinek szívesen segít, aki megkéri, szombaton is, esténként is (szomszédoknak például), aminek én nem mindíg örülök. De kiderült: ha mindenkinek szivességet tesz, idővel van, kihez fordulnia, ha megakad valamiben, hiszen mindenki az adósa: pl. a szomszéd szó nélkül adta kölcsön a kisteherautóját, mikor az új sarokülőnket hazahoztuk, a párom annyiszor segített már nekik informatikus témában. Én ezt a tanácsot adnám a gyerekemnek: a szívesség kifizetődő.
2012. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!