Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg felelőtlenség gyerek...

Tényleg felelőtlenség gyerek (ek) et vállalni, ha nem tudunk neki majdan saját lakást biztosítani?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 09:28
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
86%
Szerintem ez egy jó nagy hülyeség:))) Már elnézést.:) Csak itthon megy ez a jajj ,ha nincs saját lakás akkor már nem is ember az ember:)))Te kaptál a szüleidtől saját lakást? Mi nem kaptunk a testvéremmel,mégis teljesen jól vagyunk,lelkünk sem sérült,csórók sem vagyunk:))Nővéremnek 2 ,nekem 3 gyermekem van.
2012. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Hogyan lenne felelőtlenség, akkor szinte nem is születne gyerek. Azt nem tudom, hogy lesz-e állásunk, mikor iskolába megy 7 év múlva, sőt, visszavesznek-e gyedről, nemhogy 20-30 évre előre lehessen gondolkodni.
2012. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Jégtánc ***** válasza:
86%
Jah és albérletben élek már 38 éve:)Azaz amióta élek
2012. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudhatod mit tudsz biztosítani a gyerekednek 25 év múlva!
2012. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A madárkáknál sem madárapu és madáranyu épít fészket a felnőtt madárkájának, hanem életrevaló madárkát próbálnak nevelni, aki majd épít magának fészket.


Ez a saját lakás-mánia szinte csak nálunk van, más országban vannak normális albérletek amit normális munkával keresett pénzen meg lehet fizetni.

Én a gyerekeimnek saját lakást nem tudok adni, megpróbálok annyi tudást tölteni a fejükbe, hogy majd bárhol a világban meg tudjanak élni.


Amúgy azt nem látod előre, hogy mi lesz. Az én családom mindig csóró volt, viszont amikor a gengszter-váltáskor eladták az önkormányzati lakásokat, a szüleim is megvették az övékét. Ami pár év múlva sokkal többet ért, így jutott belőle két kis lakás az épp elköltöző tesómnak meg nekem, a szüleimnek meg épp örökség révén szintén lett egy kis lakás. Ezt senki sem láthatta előre. Én meg hiába vagyok a saját lakásomban és a magyar átlagnál jóval több a fizetésem, a két gyereknek nem fogok tudni saját lakást biztosítani, egyelőre örülök, ha nem terhelem magam majd rájuk "nyugdíjas" koromban (a nyugdíjast azért tettem idézőjelbe, mert nyugdíjam az nem lesz).

2012. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
2: Na ez az, pár évre előre sem lehet gondolkodni, nemhogy 25-30 évre!
2012. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség szerintem. Nekünk még saját lakásunk sincs, nemhogy a gyerekeknek tudjak majd biztosítani. Anyukám nem tudott a papóm alá lakást rakni. Anyósom megtehette volna a férjemmel, de valamiért nem tette.
2012. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már...

Nekünk sincsen még saját lakásunk, viszont van egy gyönyörű kislányunk... És még tervezünk kistesót is...

Ha arra várnánk, hogy legyen lakásunk, úgy hogy ne adósodjunk el 2 generációnyira, akkor kifutnánk az időből, hogy gyerekünk lehessen, pedig van munkánk, a közszférában dolgozunk, átlagos fizetéssel mindketten, de sajnos ez egy ilyen világ :(

2012. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: látom, valaki szerint felelőtlenség - pontozással fejezi ki....
2012. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lakást mi sem tudunk adni egyiknek sem de megprobálunk kellö tudást beléjük nevelni.
2012. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!