Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Élelmiszersegélyt ki igényelhet?

Élelmiszersegélyt ki igényelhet?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekem és van egy párom. Sajnos most elég nehéz helyzetbe kerültünk, így úgy gondoltam jó lenne igényelni ilyen élelmiszersegélyt. Igazából az mérgesített fel, hogy az egyik kolléga olvassa, hogy egyik nap segélyosztás lesz és hogy vigyenek nagyobb szatyrot stb. Ez a kolléga tök jól él, dolgoznak mindketten stb. Miért kap ő élelmiszersegélyt? Vagy ha ő kaphat, én hogyan kaphatok? Van valami kritériuma? Jól jönne néhány kiló cukor, liszt. Már kb. két hónapja nem tudtam cukrot vásárolni otthonra. Bár valahol nem is baj. Szóval kicsit irigység, bevallom, de valahol pedig egy lehetőség lenne nekünk. Kérem írjatok, ha tudtok valamit.
2012. okt. 25. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Ebben az országban a nélkülöző, szerencsétlen embereken kívül mindenki jogosult mindenre, minden alanyi jogon jár. Főleg a kisebbségnek.


Abszurdiztán ez, én mondom nektek.

2012. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,pofára megy egy némely helyen! Pl az utcánkban lakó vállalkozó nyugdíjas szülei is kapnak,akiknek olyan házuk van,hogy az már palota,a lányuk,aki ott él- szintén a vállalkozás tulaja,meg egy lányuk van. Na, szóval ez a házaspár is kap mindig segély-csomagot!


Én a családsegítőbe mentem be és kérdeztem meg,hogy ez hogy működik? Szerencsére akkor pár hét múlva már osztás volt,én is kaptam,majd legközelebb is,de harmadjára már nem. Harmadjára bementem másért,előtte hordták szét a papírokat,amit én nem kaptam,ergo nem is akartak adni!- akkor "kisült" nekik,hogy rosszul állunk,és akkor úgy hirtelen kaptunk amit el tudtam vinni (kekszet és tésztát). Azóta nem volt csomag osztás. :-(

2012. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma volt pont ilyen a városban, és sok szomszédom kapott holott semmi jogosultságuk nem lenne rá, én viszont azért nem kaptam mert itt csak ideiglenes lakcímem van - albérletben élünk már 3 ÉVE itt - de ez senkit nem érdekelt...
2012. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is szeretném tudni.Habár én megkaptam, hogy jól élünk. Tény, nem járatom szakadt ruhákban a gyerekeket, de mind mind durisak. Van két tv-nk. Még mindkettőtt hoztuk a házasságba. Azóta lett hitelválság. Házasság előtt vettünk autómata mosógépet is. Szóval jól megy nekünk. Nem is jár semmi. Habár a lakáshitel után alig jövünk ki. Nem vagyunk koszosak, büdösek, szakadtak, tehát jól élünk! A szomszédom aki egyik cigiről gyújt a másikra (egy havi cigi árából egy használt automata mosógépet vehetne) büdösek is, nem takarít, persze ők minden hónapban kapnak cukrot, lisztet kekszet. Hol itt az igazság?? Miért kell eligénytelendni, hogy járjon egy kis segítség?
2012. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az haggyá,hogy "eligénytelenedő" emberek kapnak meg aki puszi-pajtás,retye-rutya, de nem tudom,fel tűnt e,hogy az "igénytelen" emberek verik feszt a nyálukat,hogy "jaj,má' megin' liszt!! Hát mit kezdek én ennyi liszttel?? Adnának mást!!" (és ez az "igénytelen" pont olyan fajta,akinek ha nincs pénze,akkor "Nézd meg! Hát lángost kell sütnie az asszonynak,mer' nincs péz'")-baccus,én akkor sütöttem lángost,ha volt della!

Bakker,hogy én mennyire örültem annak a 2 kg lisztnek,amikor adták!! A tésztának is annyira örültem,hogy 1 hónapig semmilyet nem kellett venni!! Itt semmi nem veszett kárba!


Jól megnézhetnék,hova is teszik a segélyes dolgokat!!

Nem tudom,fel tűnt e még valakinek,de amikor a tv-ben van hír,hogy valahol élelmiszer segélyt osztottak és mutattak belőle valamit,akkor az egyik kislány (nem volt több 8 évesnél!)fülében ott volt az Mp4 vagy mi. Na,hát normális ember,aki tényleg rászorul,hol vesz ilyen kütyüt?? A másik meg tele van arannyal.

Felháborító,ami ebben az országban folyik!


2. voltam- asszem.

2012. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Arról ne is beszéljünk, hogy megkapja a csomagot és elosztogatja, mert ennyi liszttel nem tud mit kezdeni. Szét tudnék robbanni.
2012. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan erről beszélek. Az élelmiszerrel nem lehet visszaélni, nem lehet nyerőgépbe dobálni meg elkártyázni meg beváltani szeszes piára, úgyhogy pont hogy az élelmiszersegéllyel nem kéne machinálni. Mondjuk, a jelenlegi kormányt elnézve nincs messze az az idő, amikor az élelmiszer lép a pénz helyébe,mert kaján és vizen kívül másnak nem lesz értéke.

Röhejes, szánalmas féregkormányunk van. A törvények ugye mindenkire egyformán vonatkoznak, persze élelmiszersegélyt már nem kaphat akárki :$ Esküszöm, még Etiópiában sem ennyire szar a helyzet. Köszönjük szépen Fityesz, és köszönjük szépen,szavazók! Remélem örültök.

2012. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az Rtl-esek kitalálták a "Minden gyerek lakjon jól"-t,és ennek keretében itt helyben is vetőmagot osztogattak- amiről persze nem tudott mindenki! Akkor is csak azt lehetett látni az utcán,hogy egyesek a frissen kapott magokat árulták!

Ekkora tuskóság csak itt van! Mert engedik!


Üdv:2. válaszadó

2012. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na,apósomnak már dobtak be papírt,hogy kap élelmiszer segélyt (egyedül van,100 feletti nyugdíjjal- az más kérdés,hogy hitelei és a rezsije a felét viszik el,50-60-a simán marad enni és egyébre 1 hónapra),de mi nem kaptunk papírt (akiknek minden kifizetése után alig marad 30 ezer,5 főre!). Tényleg nem értem,hol az igazság?? Nem sajnálom az öregtől,úgy is kapunk belőle,csak az zavar,hogy a családsegítő központba ennyire figyelmesek!

Annyira elegem van már ebből!!


2. voltam

2012. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy azért többen úgy gondoljátok ahogy én is. Szerintem is felháborító, hogy egyesek mindig kapnak, ha kell ha nem. De mikor tényleg az igénytelen, cigiző megjegyzi hogy már megint liszt, attól tuti elvenném. Nem is tudom, hogyan kéne ezt igazságossá tenni, de hogy ez nem az, az biztos. Valakinek valami ötlete?

Amúgy ez a Mindenki lakjon jól dolog is elég szemétség. Én nem sajnálom attól aki tényleg szívvel lélekkel belevágott és csinálja, vagy tényleg jó segítség volt neki elindulni, de hogy sokan eladják vagy ki tudja az biztos. Nekem is olyan jól esett volna ha valaki tavaly ad nekem 10e Ft-ot és nem többet, illetve ilyen értékben vetőmagot, hogy elültessem. Nekem akkor az a 10e ft nagy kiesés volt. Tyúkot is szerettünk volna venni pár db-ot, de nem sikerült. Mondjuk talán az vigasztalt, hogy a megvett magjaimból elég jó termésünk lett. Mondjuk tegyük hozzá kezdő vagyok egy kicsit, de csinálom. Nem kell óriási kertet elképzelni, de igyekszem. Azért mert az enyém, mert én csináltam, mert jó kimenni a kertbe leszedni, jó hogy nem kell rá pénzt kiadni. De azért hogy nem kellett volna megvennem a magot az jól esett volna. Meg az a pár tyúk is.

De mindegy. Én egyvalamit kívánok, hogy tényleg olyan helyre kerüljenek az ilyen dolgok ahova tényleg szükség van rá és ne mindig ugyanazok kapjanak.

2013. jan. 28. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!