Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kereskedelemben dolgozók!...

Kereskedelemben dolgozók! Hogy vállaltatok babát?

Figyelt kérdés

Eladóként dolgozom, ergo a hierarchia legalján. Nálunk egyértelmű, ha valaki terhes lesz, repül. Oké, hogy ha babát akarok, váltsak munkahelyet, de a mai világban ez nem olyan könnyű. De így nem lesz gyedem? Vagy ez hogy működik? Első munkahelyem, egyébként sem vagyok tisztába sok dologgal, de azért a tervek közt ott lesz a gyerekvállalás. Mi a teendő?

Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 15. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy terhesség alatt nem rúghatnak ki.De lehet rosszul tudom.
2012. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is így tudtam. Csakhogy a munkaszerződésemben az áll, hogy ha eü. állapotom megváltozik, azt köteles vagyok jelenteni. Vagyis ha nem találtatom megfelelőnek a munkavállalásra a terhesség miatt, akkor könnyes búcsút intenek. Gondolom, ez nem csak nálunk van így, ezért kérdezem...
2012. okt. 15. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Jesszus, nem csináld már :D

a munkaszerződésed nem azt jelenti, hogy ha terhes vagy akkor kirúgnak, hanem hogy írásban be kell jelentened, hogy terhes vagy. egyébként a törvény is csak akkor véd ha bejelented :)

szóval megírod, leadod a főnöködnek és utána eldöntik, hogy maradhatsz-e vagy táppénzre küldenek a terhesség idejére (vagyis az orvos küld, de ha olyan munkakörben dolgozol ami veszélyes a babára akkor menned kell).

táppénz a szülésig fog járni, aztán tgyás, gyed, a gyerek 2-3 éves kora között pedig gyes, de fél éves korában már visszamehetsz dolgozni ha ezt szeretnéd...

2012. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jégtánc ***** válasza:
Szintén kereskedelemben dolgozom, nem volt semmi probléma.8 hónapos most már a kislányom.Nem lehet hogy azért kell jelentened,hogy ne terheljenek le annyira? Ha nem határozott idejű a szerződésed,és nem vagy próbaidőn akkor nem rúghat ki.Bejelented hogy terhes vagy,aztán elmész táppénzre ha másképp nem megy.
2012. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtátok:)
2012. okt. 16. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!