Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik a többedik babát szeretté...

Akik a többedik babát szerették volna de bármilyen okból nem vállaltátok?

Figyelt kérdés

Belenyugodtatok, elfogadtátok hogy nem lesz több baba? Vagy ahol először nem akartatok később mégis meggondoltátok magatokat?

Két kisgyermekünk van, 3,5 éves kisfiú, és 22 hós kislány. Én nagyon szeretnék harmadik babát, de az eszemmel tudom, hogy nem vállalhatjuk be. Most legalábbis. Építkezünk, tele vagyunk kölcsönökkel, a két gyerkőcöm között 22 hónap van, kitöltik a napomat teljesen. Most 30 éves vagyok, 4-5 év múlva járnak le a kölcsöneink, tehát még akkor is időbe lennénk, de egyrészt akkor már túl soknak találnám a korkülönbséget (4. baba pedig végképp kizárva) illetve úgy gondolom, hogy addigra már magunk mögött hagyjuk a pelenkázós-napirendes-korán fekvős - kötöttebb időszakot, lehet menni mindenfelé majd a gyerekekkel vagy akár nagymamára is tudjuk majd őket hagyni és már nem akarjuk majd újra kezdeni. Még ha anyagilag bele is férne most, szerintem a férjem nem akarná mert nehéz időn vagyunk túl és megterhelő lenne most egy újabb kisbaba.

De a szívem meg azt mondja hogy szeretnék. El fog ez érzés múlni?


2012. júl. 4. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont hogy nem akarok kis korkülönbséget. 3,5 éves a lányom. Igazából úgy vagyunk vele, jöhet bármikor a kistesó, de a legjobb nekem, ha 5-6 év van köztük.

Most kiélvezem hogy el tudok vele menni egyedül jobbra balra, strand, vásárolni, nagyihoz, le lehet adni ha programot szeretnénk párommal.


Ha 7 éves lesz, mire meglesz a második, teljesen önálló lesz, akkor megint el tudok velük menni egyedül, mert a nagy már tud majd magára vigyázni, nem kell 2 felé szaladni, be tud segíteni ebben abban.


Semmi segítségem nincs, férjem 6- kor megy, 8-9 ér haza, minden második vasárnapja szabad, Nagyik nagyon messze laknak.


Úgy gondolom akkor megint vágyni fogok a babazásra, jó lesz megint pelenkázni, ölben ringatni:)


Lehette is 5 év múlva megint bvágyni fogsz egy picire, és a férjed is belemegy!

Addig rendeződnek az anyagiak, jó lesz otthon lenni mikor kezdik a nagyok a sulit ...

2012. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pont ezt szerettem volna en is amit az elso irt. illetve szerettem volna is meg nem is...lanyom 2 eves lesz, mar nem baba, nem kell etetni, pelenkazni, nincs annyira ram utalva es ez nekem hianyzik, szeretnek kistesot, viszont valahogy azt is szeretnem ha kicsit pihennenk, ugy 5 evet meg...de ez nem jott ossze, 5 hetes terhes vagyok:D
2012. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 23 hónap van a Kislányom és a Kisfiam között! A Párommal a kapcsolatunk elején, azt mondtuk, hogy 3-ig meg se állunk, én most vagyok 28 éves, szóval még simán beleférne egy 3. baba.

De mégse lehet!

Mert az első szülésemnél a szülőszobán majdnem ott maradtam, valamilyen ér elpattant és nagyon erősen véreztem.

A második szülésnél, minden rendben volt, egészen addig míg a 3- vagy 4 héten el nem kezdtem megint úgy vérezni, mint szülésnél, és egy hatalmas mennyiségű alvad cucc ki nem pottyant belőlem, vagyis nem húzódott össze a méhem, majdnem vissza kellett mennem kapartatni:(.

Ráadásul a másodikkal az utolsó két hónapban csak wc-re kelhettem fel, mert korában szeretett volna kibújni, és veszélyezettet voltam:(

Most meg fél éve kiderült, hogy olyan autoimmun betegség támadta, meg a szervezetem, ami miatt benne van a pakliba, hogy fejlődési rendellenességgel születhet a Kistesó:(.

Így mi lassan de biztosan bele törődünk abba, hogy van két gyönyörű egészséges Gyermekünk!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gyönyörűséges ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Megkérdezhetem mi az az autoimmun betegség?

Persze ha nem vagyok indiszkrét.

2012. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!