Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik munka nélkül, GYED...

Akik munka nélkül, GYED nélkül vállaltátok a babát: nem féltetek? Hogy képzelitek az életetek 5-10 év múlva?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt a párommal, én 25 éves vagyok. Most 2 hónapja vagyok munkanélküli. Eddig próbálkoztunk a babával 6. hónapja, de most én várnék.
2012. ápr. 20. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha arra vártunk volna hogy jobb lesz, soha nem szültem volna.
2012. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Egyet értek az elsővel. :)
2012. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi lesz 5 -10 év múlva azt senki nem tudja előre. Lehet , hogy vársz és nem lesz munkád sokáig , kifuthatsz az időből a gyerekvállalás terén. Meg ha új munkát vállalsz , akkor azt nem fogják jó szemmel nézni , ha megtudják , hogy rövid időn belül gyereket akarsz. Ha a párodnak van munkája és meg tudtok élni , akkor próbálkozzatok tovább szerintem
2012. ápr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogy élitek meg, ha valamit nem tudtok megadni a gyereketeknek mert nincs rá pénz?
2012. ápr. 20. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz egy baba boldog , ha mindenből a legdrágábbat kapja , neki elsősorban a szeretetre és gondoskodásra van szüksége , az hogy milyen ruha van rajta és milyen márkájú a pelenkája egyáltalán nem érdekli. Amikor meg már érdekeni fogja akkor már olyan nagy lesz , hogy el tudsz menni dolgozni , mert ő ovis-sulis lesz.
2012. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Hogy képzelem a jövőt: hát egy szép 5szobás házban, yachttal, tengerparti nyaralóval...

Mi lesz? Ha ilyen frankó vezetőink maradnak, a dolgozó-gyeden lévők is éhen halnak, annyi, hogy a gyesesek 40000ft(minel) hamarabb fognak éhenhalni...(ha a minimálbért veszem alapul asszem ennyi a különbség a gyes-gyed között) és nem kell 5év se:(

És remélem mi lesz: diplomázok, ovit kezd a kisebb gyerekem is, elmegyek dolgozni...

2012. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

23 évesek vagyunk és majd 3 éve együtt is élünk. Mi is vártunk először míg nem találok munkát. Mikor volt akkor meg azt beszéltünk meg ,hogy várunk míg x ideig ott leszek.6 hónap után elkezdtünk próbálkozni. 7 hónap után már nem bírtam és eljöttem.Az is kiderült csak 4 órára voltam bejelentve :( (gyed szempontból semmit se ér) Mindegy. 5 hónapig nem találtam munkát , de nem védekeztünk sehogy, ha jönni akar jön alapon voltunk. De nem jött :( Már sírógörcsök jöttek rám,ha megláttam egy ismerőst aki babát vár, vagy egy olyat aki még középiskolába jár.

Az ötödik hónap után beszélgettünk arról ,hogy mégis csak várjuk amíg nem találok munkát.. Majdnem 3 hét múlva pozitívat teszteltem. :) Ő most akart jönni. Máskor együtt voltunk 2 naponta , most abba a hónapban 2-szer a beszélgetésünk előtt és mégis összejött. :)


Persze bizonyos félelem van mindenkiben. De például ,nem az mondom ,hogy örülök. De én tudom mire számíthatok. Eddig is kijöttünk a pénzből.Ha gyerek lesz majd 25 ezerrel több pénzünk lesz ,ezt rá is fogjuk költeni.És nem az lesz ,hogy folyamatosan csökken a pénzem és ez bezavarjon a költségvetésbe.Nem kell azon paráznom,hogy ugyan visszavesznek e majd munkahelyemre és ha igen meddig. Attól már félek ,hogy nehezebben találok munkát majd, de addig van 3,5 évem. Talán meglesz az 1 millió munkahely is :) :(


Arra meg ne gondolj,hogy mi lesz 5-10 év múlva. Te tudod? Vagy más? Senki se tudja! Szerinted akik a válság előtt vállaltak babát a svájci frankú házukra azok számítottak erre? Szerinted a többség ha tudta volna miről mondott volna le ? A gyerekről vagy a házról?

Meg azok az anyukák akiknek nem volt hova visszamenni dolgozni. Ők szerinted megérdemelték? Nem! De ha ezt tudják,lehet előbb vállaltak volna gyereket!

Nem tudom mi lesz 5-10-20 év múlva. De gazdagok biztos nem leszünk. Albérletben élünk, hitelbe nem mennénk bele így saját házunk nagyon sokára lesz. A párom dolgozik és szeptembertől levelezőin fog tanulni a munkahely mellett. Én próbálok jó feleség lenni és anya lenni, és amit tudok terhet levenni a páromról,hiszen ez is egy kiút lehet ebből az anyagi helyzetből.

Gyerek mellett is lehetnek célok és el lehet őket érni! De mi lesz ha addig vársz amíg kifutsz az időből? Arra már nincs annyi megoldás ,mint mondjuk másra. Ne féljetek belevágni!

15 hetes kismama


Egyszer ezt olvastam egy nőtől itt: Mi vártunk ,hogy legyen házunk , kocsink és félretett pénzünk. Most 35 évesen nem jön össze a baba, pedig akár a 2 autónkat is odaadnánk érte!

2012. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetem mellett szültem,de már mindenünk megvolt,lakás,autó,tartalék pénz. Szóval nálunk ez nem okozott gondot.
2012. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!