Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb, ha kicsi a...

Melyik a jobb, ha kicsi a korkülönbség a babák között vagy ha inkább 2-3-4 év?

Figyelt kérdés
2008. máj. 19. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusok szerint a három év a legrosszabb. Vagy kicsi korkülönbség (2évnél kevesebb), vagy nagyobb korkülönbség (5évnél több) jó a testvéreknek.
2008. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondja´k,hogy jó ha gyorsan jönnek egymás utánn,de nektek kell eldönteni,nem a pszichológusnak.Èn úgy tervezem,ha a lányom lessz 7-8 hónapos,kezdhetünk apával belehúzni,és amikor sikerül.van akinek az Isten sem adja pár évnél elöbb.
2008. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a 2 évre voksolok:-) Férjemnél és bátyjánál bejött:-)

Öcsém és köztem 6,5 év van, az nagyon sok...

2008. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A három év szerintem sem nyerő, öcsémmel annyi van köztünk, és egyfolytában veszekedtünk, pár éve lettünk jó barátok és jó testvérek. Most 21 vagyok, öcsém 18 és most már nagyon jól megvagyunk, de pl. amikor én voltam 18 és ő 15, akkor állandóan öltük egymást, meg korábban is. A három évvel idősebb pont mindig egy következő életszakaszban van, mindig azt hiszi, hogy ő már sokkal nagyobb, idegesíti a kicsi, amiért az "dedós", a kicsit meg az, hogy sose tudja utolérni a nagyot.
2008. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi úgy tervezzük, hogy kb 4-5 év lessz a 2 pici között mert nem hiszem, hogy egy 2-3 éves gyerek megértené azt,h ogy anya fáradt mert nem aludt a baba miatt egész éjjel stb.Szteme gy pici gyerekkel nagyon sokat kell foglalkozni, és így nem tud az ember szétszakadni.Egy 4-5 éves gyerek már sokkal önállóbb.De ez a mi véleményünk.

2008. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is úgy tervezzük, hogy 4-5 év lesz köztük. Szerintem az anyukának is jó, ha egy kicsit visszamegy dolgozni, feltöltődik lelkileg és nem utolsó sorban anyagilag. És még pont otthon leszek a picivel, amikor a nagy suliba megy, szerintem ez is fontos. Minden tiszteletem azoké a szülőké, akik 2 pici gyereket kis korkülönbséggel bevállalnak. Én ezzel az eggyel is nehezen bírok...:-)
2008. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom most volt 6 éves, augusztusra várjuk a tesót. Szerintem mindkettőnek van előnye is és hátránya is. Ha kicsi a korkülönbség, akkor ugye az anyuka "nem esik ki" a kisbabák körüli teendőkből, viszont biztos nem egyszerű két kicsivel. Ahol nagy, ott viszont elölről lehet kezdeni mindent, viszont a nagy gyerkőc már sokat tud segíteni, ha kell. Szerintem.
2008. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem minél kevesebb. de én nemértek azzal egyet hogy 3 év a legroszabb. a szihologus meg azért mond ilyeneket mert aki hozzá megy annak valoszinü problémája van. de sok gyerekek között 3 év a különbség és semmi baj velük. amugy kinek menyi időre jön ösze. ezt nemlehet beskatujázni,mert kinek hogy jön ösze.
2008. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!