Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki tud kiigazodni? Táppénz,...

Ki tud kiigazodni? Táppénz, Tgyás, gyed, gyes?!

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok és novembertől ki kellene íratnom magam táppénzre(munkakörülmények!).Most akkor mit miből számolnak? Nem vagyok anyagias, de 12 év folyamatos munkaviszony után nem szeretnék úgy járni, hogy annyit kapjak, mint aki 1 napot sem dolgozott életében. Tud valaki segíteni?
2012. okt. 5. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Táppénz: 2011-es évben elért bruttó jövedelmed 60%-a, levonás belőle 16% szja (de ez csökkenthető az adókedvezménnyel), max. napi 6200.


Tgyás: 2012-ben elért bruttó jövedelem (január-november közötti bér) 70%-a, levonás belőle 16% szja (de ez csökkenthető az adókedvezménnyel. Maximuma nincs a te esetedben.


GYed: 2012-ben elért bruttó jövedelem (január-november közötti bér) 70%-a, levonás belőle 16% szja 2012-ben elért bruttó jövedelem (január-november közötti bér) 70%-a, levonás belőle 10% nyugdíjjárulék, és 16% szja (de ez csökkenthető az adókedvezménnyel. Maximuma (de ez csökkenthető az adókedvezménnyel. Maximuma 130200 jelenleg, de amúgy a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a.


Mivel 12 év munkaviszonyod van, a gyed a kicsi 2 éves koráig jár majd, utána 3 éves koráig gyest kapsz, ami mellett heti 30 órában dolgozhatsz.

2012. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ezek szerint ez a hosszú táppénz nem befolyásol negatív irányba. Mit értesz az alatt, hogy "maximuma nincs a te esetedben"?
2012. okt. 5. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálad a tgyás alapja 2012, és ebben az évben bőven megvolt 180 bérezett napod, ezért nincs a tgyásnak korlátja. 180 bérezett nap híján a tgyás maximuma annyi, mint a gyednek.
2012. okt. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ah így értem. Köszi szépen!
2012. okt. 5. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!