Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a terhesség alatt várható...

Mik a terhesség alatt várható juttatások?

Figyelt kérdés
sziasztok! párommal nagyon szerettünk volna egy kisbabát és most sikerült.:) de vannak dolgok amik nem tiszták.Nőgyógyásznál voltunk és készülünk elmenni táppénzre a rosszúllétek miatt.2011.08.01-től vagyok bejelentve 108.000 bruttóra és 2013.05.-ba várható a picúr...mik a teendők most hova menjek és mit fogok kapni és mennyit?(gyes,gyed,tgyás,táppénz stb...) segítségeteket előre is köszönjük.

2012. szept. 12. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Most csak vetesd fel magad táppénzre a dokival.Tgyást, ráérsz szülés után intézni(hamarabb úgyse tudod)A gyed meg utána jön.Egyébként a tgyást a tb-nél kell intézni(Szülés előtt 1 hónappal igényelheted de pénzt csak szülés után kapsz)ez a szülési szabadság idejére jár.Még mielőtt letelik (160 akárhány nap,nem tudom pontosan)Szólj a munkahelyedre hogy intézzék a gyed kérelmedet és ennek az idejére kérj írásban a munkahelyedtől fizetetlen szabadságot.Van még az anyasági támogatás amit a MÁK-nál kell igényelni ezt is szülés után és a csp-t is itt igényelheted.Hogy mennyi pénzt fogsz kapni nem tudom de vannak a neten kalkulátorok ahol kiszámolhatod kb-ra.
2012. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok belinkeltem hátha segít.. [link] , [link]
2012. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Most, első körben táppénz, majd a terhesség 91. napjától családi adókedvezmény, amit te vagy a párod igényelhettek a munkáltatónál. Ez kb. 10 ezer Ft adókedvezményt jelent, és rendelkezned kell orvosi igazolással. Ha tb kifizetőhely a céged, akkor valszeg mindent intéz helyetted, kükdi a nyomtatványokat, neked csak ki kell töltened. Ja, és a rendszeres nőgyógyászati vizsgálatokról se feletkezz meg, gyűjtsd a pecséteket az egyszeri anyasági segélyért (minimum 4 db kell).
2012. szept. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez a linkem van ez igaz nem számolja az adókedvezményt amit 13.héttől lehet igényelni ami 10000ft.

[link]

2012. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!