Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nevelőszülő szeretnék...

Ha nevelőszülő szeretnék lenni, akkor én választhatom meg, hogy kit szeretnék befogadni, vagy az árvaház mondja meg?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fajgyűlölő. Csak már nagyon régóta foglalkoztat az a gondolat, hogy nevelőszülő, vagy hivatásos szülő szeretnék lenni. De az utóbbinál azt írták, hogy nem te választod meg, hogy kit akarsz. Ha nem tetszik, amit ők mondanak, elbocsájtanak.

Még mielőtt valaki elkezdene szitkozódni, hogy undorítónak tart, hogy ezekből a gyerekekből szeretnék megélni, annak előre szólok, hogy nincsenek anyagi nehézségeink. A férjem jól keres és én is. Van egy lányunk. Szerettünk volna legalább még egyet, de sajnos egészségi okok miatt nekem már nem lehet. Ha már nem lehet saját, akkor szeretnék más gyereknek esélyt adni a normális életre.

Ha valakinek volna kedve levelezni a nevelőszülőségről, aki már nevelőszülő, kérem írjon, mert sok kérdésem lenne, amire azt szeretném, ha tapasztalt illető válaszolna. Köszönöm!


2012. okt. 5. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nevelőszulokent nem választhatok meg a gyereket es nem is egyet kell elvallalnod....
2012. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem néznek le szerintem. Én is szeretnék egyet örökbe fogadni. De sajnos én még a menetét se tudom. Az természetes szerintem hogy te szeretnéd kiválasztani melyik gyereket akarod kihozni. De sajnos nem vagyok benne biztos.
2012. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem választhatod meg. Barátnőm Anyukája 5 gyermeket gondoz, a pénzért. Fogyatékosak, vagy pedig étel allergiásak, vannak kicsik és nagyok is.
2012. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A harmadik említett olyat, hogy a barátnője anyukája nevel 5 gyereket és hogy van köztük fogyatékos is. Szerencsére a lányom nem fogyatékos, így nem tudom, hogy milyen az élet egy ilyen gyermekkel. Valaki tudna róla mesélni?
2012. okt. 5. 12:11
 5/5 anonim válasza:
A jelentkezéskor te választod meg hogy milyen nemű, kb hány éves, beteg vagy nemzetiségi lehet-e. Csak ennyire szűkítheted a kőrt, viszont a tényleges gyermeket nem te választod ki, ha visszautasítod, másikat már nem ajánlanak. Ha van kedved írj, egy két kérdésre tudok válaszolni.
2013. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!