Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nevelőszülőket szokták...

A nevelőszülőket szokták szúrópróba-szerűen ellenőrizni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 16. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, nevelőszülő vagyok. Igen eleinte előfordult, hogy váratlanul jöttek, de ha látják, hogy minden rendben van és megvan a bizalom akkor inkább odaszólnak előtte 1-2 nappal. Két ember jár ellenőrizni/látogatni, a nevelőszülő-tanácsadó és a gyámi tanácsadó, sajnos általában nem együtt járnak... Azt hiszem negyedévente kötelező nekik.

Miért kérdezed, nevelőszülő vagy?

2012. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az.Az egyik csaj viszont igen a környezetemben.Sajnálom a gyerekeket (3 van náluk).Egész nap ordít velük a bébiszitter (nagyon csúnya szavakkal).A bejárónőjük meg mondta, hogy nagyon megverte a szülő egyik nap a nagyobbik gyerkőcöt.Jó, azt mondja néha veri, de akkor borzasztóan kapott.Ami nagyon megrendített, hogy a legkisebb (11 hónapos) az egyik nap 2x esett fejre a babakocsiból, mert a bébiszitter nem kötötte be.Aztán van még az is, hogy nem akarják orvoshoz vinni őket.Utoljára a nagy (nincs 3 éves) szenvedett nagyon.Mindig rászól az egyik szomszéd a nevelőszülőre, ha már nem bírja nézni a kicsik szenvedését, hogy vigye már őket dokihoz.

Megértem én, hogy a pénz miatt vette ki őket, de azért adhatna egy kicsit a nevelésükre is.Más dolga úgysincs.A bejárónő mindent megcsinál, neki csak foglalkozni kellene velük.Ehhez is bébiszittert alkalmaz, aki az egyik rokona, és türelme sincs a gyerekekhez.Magyarul ő csak a pénzt veszi fel.

Szegény gyerekek.....:(:(:(

2012. aug. 17. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez így tényleg szörnyű... A gyerekek sajnos nem fognak ellene szólni semmit, mert nekik bárhol jobb mint a nevelőotthonban. A látogató amikor ott van nem híszem hogy olyankor is bántaná a gyerekeket. Tehettek feljelentést ellene gyámhivatalnál, védőnőnél gyermekvédelemnél. Kötelesek kivizsgálni.

Nagyon

2012. aug. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs véletlenül elküldtem. Szóval nagyon rossz ilyet olvasni is. Nekem 1 lányom van de mindenki családtagként szereti. Bár én nem pénzért csinálom, hanem mert nem lehetett kisbabánk és igy nem kellett éveket várni babára.
2012. aug. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Feljelenteni szerintem nem fogom.Azt hittem szó nélkül csak úgy beállítanak ellenőrizni a szülőket.Elvégre azt is meg lehetne tenni.

Az egyik szomszéd csaj tegnap átvitte magához a nagyobbikat, hogy legyen egy jó napja a kisgyereknek.Azt mondta, semmi baj nem volt vele.Nagyon aranyosan eljátszott nála.

Pár hónap múlva, áthívom majd játszani őket rendszeresen a lányaimhoz.Hátha ezzel tudok egy picit segíteni a lelküknek.

Akkor a nálad lévő gyerkőc legalább jó helyre került.Ti is, és ő is boldogan éltek.

2012. aug. 19. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!