Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korai hozzátáplálás. Vélemény?

Korai hozzátáplálás. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nem akarok vitàt nyitni,de:

Nekem olyan nagyon nem tetszik hogy egyes anyukàk màr 3 honaposan elkezdik a gyereket hozzàtàplàlni,de nem elég a gyümi,a zöldség,egyböl a tejpép is,és màr 4 honaposan hust is ad neki.

Az enyém most lesz egy hét mulva 5 honapos és most kezdtem el a hozzàtàplàlàst,de nem az a célom hogy egyböl mindent megismerjen,és kivàltsak minden étkezést,hanem hogy lassan àlljon àt a szervezete.Idöt hagyok neki.(TÀPSZERES)

Néhàny anyuka miért nem képes vàrni?

Ne jöjjenek azzal mert fogy a tej,mert akkor inkàbb plussz tàpszerrel potlom,de nem 3 honaposan hozzàtàplàlom.

Még a gyümölcslevekre én is szemet hunynék egyébként.

É sigen,tudom,régebben koràbban hozzà"kellett"tàplàlni,de azota sokminden vàltozott.

Szoval tényleg nem vitaforumnak szàntam,bàr tudom nem mindnkinek fog tetszeni a kérdésem,mégis szeretném,ha az anyukàk kicsit ovatosabbak lennének.


2009. aug. 3. 13:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Értékelni?Szeretnél ugye?

Mondtam,nem vitàzni akarok,aki a gyümölcslevet adta,azt megértem.

Azt is ha koràbban kezdik.

De a kérdésemet nem értettétek meg!!!!!!!!!!!

Nem az a gond ha elkezdi hamarabb,haenm az hogy mindennel fejest ugrik a vizbe,értem ezalatt tejpép,hus stb...

Mi a francnak kell alig négy honaposnak hust,meg tejpépet adni,ha màr elkezdte akkor maradjon csak a zöldségnél,gyümölcsnél.

Vagy ha elapad a ejem,akor màr minden fajta dologgal etetni kel a babàt?

Ez volt a kérdésem lényege...

2009. aug. 3. 13:55
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

Második vagyok.


"Hàt szerintem az éhezö gyermek nem nagyon van összefüggésben a korai hozzàtàplàlàssal. "


Nincs is. Csak azt próbáltam szemléltetni, hogy Te azt szeretnéd, én ezt. De hiába is szeretnénk mindig is lesznek éhező gyerekek, mert én nem tudom megváltani a világot, és mindig lesz aki korábban hozzátáplál, mert Te sem vagy Atyaúristen és nem tudsz hatni mindenkire.



"Tejnek lennie kell."


Na és ha nincs? Neked van? Volt? Azt irtad tápszeres. Akkor miért nincs tejed? Ilyen nincs, hogy lennie kell. Van aki hónapokig küzd mégsem tud annyi tejet csinálni magának, hogy elég legyen a kicsinek.



"Ha nincs,van tàpszer,de ha arra se tellik,akkor sokan megoldjàk ezt hogy màs anyuka szoptatja a kicsit,illetve tudtommal legtöbb orszàgban,legalàbbis Magyar orszàgon van segély,csalàdi,stb,amiböl fedezni kellene a tàpszert."


Már bocs, de ki az, aki manapság oda adja a gyerekét másik anyának, hogy szoptassa a babát. Hacsak nem szivbéli barátnőről van szó. de én még neki sem adnám oda az enyémet, mert a szivbéli barátnőm cigizik.

Te mégis melyik országban élsz? Mert hogy a magyarországon lévő csp tuti hogy nem fedezi egy csecsemő havi tápszerét, és akkor még csak a tápszernél tartunk. A segélyt meg hagyjuk. Ebben az országban a kisebbséget leszámitva senki nem kap segélyt, vagy elég nyomós indok kell hozzá, nameg némi ismeretség az önkormányzatnál.


Úgyhogy ne akard megváltani a világot. Akkor táplálod hozzá a saját gyerekedet, amikor akarod, de másnak ne mond már meg, hogy mit csináljon a sajátjával. Pláne ne ilyen kioktató stilusban. És ki vagy Te hogy itékezel mások felett? Szállj egy kicsit magadba!

2009. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Méghogy nem fedezi a csp,stb a havi tàpszert..

Ne mondd màr,hogy egy doboz tàpszer több mint ötezer forintba kerül.

2009. aug. 3. 14:56
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mondom. Csak azt mondom hogy közel 13000 ft-ból nem jön ki egy havi. Nem tudom, hogy a Te a babád mióta tápszeres, mert ha nem eljétől kezdve, akkor nyilván nem tudod, hogy nem elég 2-3 doboz tápszer egy hónapban egy kizárólag ilyen táplálékot evő babának. Nos hogy bebizonyitsan, mi Humana HA startot ettünk annó. Ez receptre 2300 ft volt. Egy doboz 4-5 napig volt elég. Legyen 5 nap. Az akárhogyis számolom az összeg meghaladja a csp összegét. Nyilván vannak ennél olcsóbb tápik is, én a saját példámat hoztam fel.
2009. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

OK,MÉG fel is pontoztalak,nem vitàzni akarok,és legyen ugy:mindenki tàplàlja a gyerekét amivel amikor akarja,akàr 5 honaposan üljön a szoba közepén egy chipses zacsival a kezében.

Nekem ez akkor sem tetszik.És sajnàlatos a babàra nézve.

Hiàba most nem tünik annak,majd évek mulva.

2009. aug. 3. 15:25
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

En is azon a velemenyen vagyok, hogy mindenki azt csinal, amit akar, amit jonak lat.

De megis furcsanak tartok egy dolgot. Ma mar szinte mindenhol, minden szakembertol azt hallani, hogy minimum negy honaposan kellene kezdeni.

De erre gyakran az a valasz, hogy regen sem ugy csinaltak, megis elunk.

Viszont estig sorolhatnam, hogy mennyi olyan egeszsegugyi, illetve kenyelmi dolog van a babavarassal es nevelessel kapcsolatban, amit szinten az elmult idoszakban vezettek be es ami mondjuk harminc evvel ezelott nem volt (es megis sokan megszulettunk, felnottunk), ezekhez viszont a legtobb anyuka ragaszkodik es el nem tudna kepzelni nelkule az eletet.

Ilyen mondjuk a 100 darab vizsgalat, a vegen hetente ctg, babamozi, szopiparna, tappenzre vonulas, jobbnal jobb babakocsik, legzesfigyelo, zenelo korforgo, babahinta, babamosopor es oblito, hasfajasra valo cseppek, fogzasra valo homeos bogyok, refluxos tapszer es meg sorolhatnam, boven van mit.

Tehat tenyleg nem ertem azt, hogy ha 1000 modern es az elmult 10-15 evben elterjedt dologrol elhisszuk a szakembereknek, hogy jo es igaz, szukseges az egeszseg szempontjabol, illetve 1000 modern kenyelmi eszkozt kihasznalunk, megveszunk, mert jo dolog az ujitas es a haladas, akkor azt miert nem hisszuk el oly sokan, hogy jobb lenne varni a hozzataplalassal min. negy honapos korig? Ez az ajanlas miben mas, mint peldaul az, hogy menjunk el cukorterheleshez, vagy feherjevizsgalatra, stb?

2009. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kisfiam tápszeres, sajnos már teljesen. 3 hós múlt. Már egy ideje iszik sárgarépalét, amit imád. Nemrégóta iszik almalét is, persze ezzel sincs baja. Eszeget már gyülölcspüréket (alma-őszibarack, vagy magában barack). Sőt, a görögdinnyét is megkóstolta már. Kb mióta iszogat, eszeget gyümit, nem fáj a poci sem és a kakija is többször van (előtte 3-4 naponta és bántotta is). De még nem adnék neki tejpépet, sem főzeléket és nehezebb kajákat, csak gyümit kap. És kb 4 hós koráig ennél is maradunk. Csak úgy gyűri befele. Nem köszön vissza a székletében sem. Bár kiváltani még nem fogunk vele egy étkezést sem, csak egyszer kap gyümölcspürét egy nap, kóstolgatunk. A tápszer maradt és marad is még egy jó ideig. Erőltetni semmit sem fogok, ha nem tetszik neki nem adom.

Amúgy tény, hogy állandóan változik a hozzátáplálással kapcsolatban minden. Pl régen tehéntejet kapott a baba, ha nem volt anyatej. Aztán jött az, hogy 1 éves koráig nem szabad. Most meg már azt hallom, hogy 2 éves koráig ne adjunk, inkább tejalapú italokat (tápszert).

Akárhogy is, ez a hozzátáplálásos téma mindig is vita lesz!

2009. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!