Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korai hozzátáplálás. Vélemény?

Korai hozzátáplálás. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nem akarok vitàt nyitni,de:

Nekem olyan nagyon nem tetszik hogy egyes anyukàk màr 3 honaposan elkezdik a gyereket hozzàtàplàlni,de nem elég a gyümi,a zöldség,egyböl a tejpép is,és màr 4 honaposan hust is ad neki.

Az enyém most lesz egy hét mulva 5 honapos és most kezdtem el a hozzàtàplàlàst,de nem az a célom hogy egyböl mindent megismerjen,és kivàltsak minden étkezést,hanem hogy lassan àlljon àt a szervezete.Idöt hagyok neki.(TÀPSZERES)

Néhàny anyuka miért nem képes vàrni?

Ne jöjjenek azzal mert fogy a tej,mert akkor inkàbb plussz tàpszerrel potlom,de nem 3 honaposan hozzàtàplàlom.

Még a gyümölcslevekre én is szemet hunynék egyébként.

É sigen,tudom,régebben koràbban hozzà"kellett"tàplàlni,de azota sokminden vàltozott.

Szoval tényleg nem vitaforumnak szàntam,bàr tudom nem mindnkinek fog tetszeni a kérdésem,mégis szeretném,ha az anyukàk kicsit ovatosabbak lennének.


2009. aug. 3. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Igaz nekem még nagyon pici a babám, de én úgy gondolom, hogy addig fogom szoptatni amíg csak lehet, amíg lesz tejem és amíg csak igényli. Majd elkezdem akkor a hozzátáplálást ha látni fogom rajta, hogy nem elég neki a tejcsi. Ha ez 3 hónapos korában fog bekövetkezni akkor akkor. De remélem, hogy nagyon sokáig tudom majd őt szoptatni.

2009. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Szerintem hadd döntse el mindenki maga, hogy mikor kezdi el a hozzátáplálást. Van akinek vissza kell menni dolgozni és el kell kezdeni 3 hónaposan, van akinek még védőnő és orvos is tanácsolja, ha nem hizik a baba rendesen. Szóval mindenki kezdje akkor mikor szeretné.


Te azt szeretnéd, hogy az anyukák óvatosabbak legyenek én speciel azt szeretném, ha nem lenne a földön egyetlen éhező gyermek sem. Mégis van. :(

2009. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Ez a téma a legnagyobb ütközőpont a régi és a mostani generáció között. Szerény véleményem szerint az igazság valahol középúton van. A hat hónapos kort sem kell annyira mereven nézni, de azért szerintem teljesen felesleges még egy három hónapost hozzátáplálni. A zöldségek, gyümölcsök magukban nem kifejezett kalóriadúsak, tehát nem is lehet velük a hiányzó tejmennyiséget pótolni. Minden baba más, de rá lehet érezni, hogy mikor jött el a hozzátáplálás ideje. Én pl. akkor kezdtem amikor feltűnően el kezdett érdeklődni a mi kajáink után, illetve nem csináltam abból lelkiismereti kérdést, ah 9-10 hónaposan szemet vetett valamire a mi kajánk közül.
2009. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Az az igazság, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Ezen te nem fogsz tudni változtatni. De ha valakinek kevés a teje, vagy korán elapad, nem biztos, hogy tápszert akar adni a gyerekének, lehet, hogy azért, mert drága, vagy mert mégsem természetes. Én is felnőttem tápszer nélkül, bár nekem az anyatej sem kellett. De mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.
2009. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A màsodik vàlaszolonak :

Hàt szerintem az éhezö gyermek nem nagyon van összefüggésben a korai hozzàtàplàlàssal.

Tejnek lennie kell.

Ha nincs,van tàpszer,de ha arra se tellik,akkor sokan megoldjàk ezt hogy màs anyuka szoptatja a kicsit,illetve tudtommal legtöbb orszàgban,legalàbbis Magyar orszàgon van segély,csalàdi,stb,amiböl fedezni kellene a tàpszert.

Nem ugy veszem észre hogy a korai hozzàtàplàlàs a pénz hiànya miatt van,hiszen akiknél olvasom hogy koràn tàplàlt,az mind emliti az üveges bébi ételt.

Ugye az sem ingyen van.

Köszönöm egyébként a hozzàszolàsokat,vàrom a tovàbbi véleményeket is.

2009. aug. 3. 13:15
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Én három hónaposan kezdtem gyümölcslevet adni a kisfiamnak, mert:


miután minden csodaszert és csodatornát kipróbáltunk, és a pici még mindig egész nap sírt a hasfájástól, a védőnő azt mondta, próbáljak neki baracklevet adni. Mikor szépen megivott belőle 20 ml körül, mintha elvágták volna. Megszűnt a hasfájás, mosolygós nyugodt baba lett, tudott aludni, mi is pihentünk végre.

Ha tudtam volna, hogy EZ fog segíteni, már egy hónappal előbb is adtam volna neki napi 10-20 ml-t és megkímélem őt és magamat a hónapokig tartó kínlódástól.

Utána mikor láttam, hogy szívesen eszik mást, mint anyatejet, adtam neki almalevet, később pürét is. Így mi mindig előrébb jártunk a szilárd ételekben, mint a többi baba.

2009. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy nem vitának szántad, de ebből az lesz!!!

Szerintem ezt aztán mindenkinek magának kell eldönteni, miért választja ezt az utat. Nagyon dícséretes, hogy te ilyen példásan megtervezted minden lépéseteket, de van egy mondás, hogy "ember tervez...".

Én csak a saját példámat tudom felhozni, mással nem foglalkozom. Ugyan nem kezdtem 3 hónaposan, de még nem volt 4, mikor muszáj volt megpróbálnom elkezdeni, ugyanis a tejem nem volt elég ahhoz, hogy az egész napját lefedjük, a tápszerről viszont hallani sem akart. Nem pénz kérdése volt, több ezer forintot költöttem a kísérletezésre! Aztán úgy döntöttem, hogy megpróbálom a kanalazást, ha nem kell neki, még mindig gondolkodhatok máson. És tetszett! 6 hónapos, húst most kezdjük próbálgatni, tehát nem száguldottunk, mint a gyorsvonat, 3x eszik, de ki még nem váltottunk, minden után még szoptatom is.

Szerintem pedig ezzel az óvatosságra való felhívásoddal egy lavinát indítasz, lesz itt még olvasnivaló!! :-)))

2009. aug. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Egyszerűen nem értem, miért kell ilyen kérdést fel tenni? Nem bántásból mondom, távol álljon tőlem. Tudod nagyon jól, hogy vita van belőle. Mindenki akkor kezdi, amikor ő gondolja. Én is 3 hónaposan kezdtem gyümölcsleveket adni neki, aztán jött a püré, most itt tartunk, 4 hónaposak vagyunk. Ja és egészségesek. Nem azt kellene elítélni, aki korán kezdi tök mindegy hogy miért, hanem aki csak bolti üvegessel tömi a gyerekét. De ez is az ő dolga. Nem kell szíttani a tüzet, felesleges...
2009. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

A kérdezőt nem lehet értékelni valahogy? Jó lenne....

Nem a te dolgod ki mikor mit ad a gyerekének, foglalkozz a saját dolgoddal!

2009. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha a világ abból állna, hogy kinek mi nagyon nem tetszik még nagyobb káosz lenne mint most :)
2009. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!