Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire engeditek, hogy az...

Mennyire engeditek, hogy az anyósotok beleszóljon a baba nevelésébe?

Figyelt kérdés
Ugyanis nekem egyre nagyobb próblémám, ha látogatóba jön, nem a párom előtt, de állandóan rám akarja erőszakolni az ő nevelési dolgait, mindig beleköt mindenbe, amit a 8 hónapos kislányommal csinálok.Még telefonon is fel szokott hívni, hogy megkérdezze miújság, és elmondja, mit csináljak másképp.Mikor meg diszkréten kérdőre vonom, akkor felháborodik, hogy ez csak tanács, nem muszály megfogadnom, de ha meg nem azt teszem, akkor elkezd panaszkodni a páromnak, és megpróbálja őt rávenni, hogy beszéljen velem azügyben. Van hasonló tapasztalat?Miért nem nyugodnak bele a nagyszülők, hogy nem ők a szülei a picinek?
2009. aug. 2. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
nem tudom az enyém egyáltalán nem szól bele ebbe
2009. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az anyós dettó ilyen, vagyis még elviselhetetlenebb. Semmi nem jó neki. Ha nem tud már mibe "tanácsot" adni keres hibát./Pl.: ha veszek valamit miért azt, ha fözök miért igy, a fát miért nem metszem igy, a gyereken miért nincs pizsama ebben a melegben,stb / Ha valaki ott van dicsér és áradozik mennyire szeret. Igy én vagyok az undok meny, aki kerüli a találkozást. Én már tényleg kerülöm öt. Ha lehet a hirekröl és más semleges témáról beszélgetek és ha a gyerekröl és rólam kérdezz rövid MINDEN RENDBEN a válaszom. KITARTÁS.
2009. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Az én anyósom nem szólt bele a gyerekeim nevelésébe. Ha kérdeztem tőle valamit elmondta a véleményét és ha jónak találtam megfogadtam.

Én sem szólok bele , hogy a menyem hogyneveli az unokáimat, pedig van ami nekem sem tetszik.

Nem szép dolog tőle, hogy panaszkodik a fiának a hátad mögött, ezt finoman meg is mondhatod neki.

A lényeg, hogy ti közöttetek ez ne okozzon feszültséget a pároddal.

2009. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Alapvetően mindenbe beleszól anyósom,mindegy miről van szó,beleértve a kicsi fiunk nevelését is.Ő ilyen típus és ezt a párom is tudja,megszámlálhatatlanul sok vitájuk volt már e tulajdonsága miatt.Ennek ellenére teljesen jó a kapcsolatunk,nagyon jó embernek tartom őt és tisztelem,mert érdemes rá.Másrészt amikor már túl sok belőle,jelzem felé és rögtön változtat a hozzáállásán.

Hmmm,ez így megy.

Minden nagyszülő-ahogy a szülő is-a legjobbat szeretné a kicsinek,de ez a nagy segíteni akarás gyakran balul üt ki.Te is csak egyet tehetsz,beszélj vele nyíltan,hiszen ebből ért a legtöbbet.Mond el ugyanígy,ahogy itt felvázoltad nekünk a problémát,ő is ember és lehet,hogy ezután kevésbé lesz ilyen piszkálódó.

2009. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére normális tanácsokat ad, ráadásul óvónő :D
2009. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Egyszóval: semennyire!
2009. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem anyósom direkt szivat és lesi, ugrok-e a h.lyeségeire. Nálunk ezen csak az segít, hogy a férjem - számomra is meglepő módon - újabban rendesen helyreteszi. Pl. anyóspajti tudja, hogy nem szeretem a kutyát, macskát, stb.-t a baba közelében, erre amikor a kezében volt a kicsim, folyamatosan a macska orrához dugdosta, hogy "nézd cica, itt a babaaa!", és közben leste, ahogy lilul a fejem. Végül férjemnél szakadt el a cérna és határozott hangon rászólt, hogy fejezze be. Na akkor megszeppent és abbahagyta, megjegyzem azóta nem is téma a macska. Vagy pl. minden alkalommal hússzor elmondta, hogy "gyere, főzök neked tejbegrííízt!". Mindezt persze azért, mert tudja, hogy egyelőre nem adok neki tejes ételt. Ezt pont tegnap unta meg a férjem és ismét helyretette anyucit, így a látogatásunk hátralévő idejében már nem volt izgalmas a tejbepapi. Próbáld a párod segítségét kérni, nálunk legalábbis csak ez bizonyult hathatós megoldásnak.
2009. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, régebben már próbáltam vele(párommal) beszélni, nem egy vita volt belőle, de az anyjának hitt eleinte, talán most már nekem, de még ezt mindig nem tudom sajnos 100%ra kijelenteni.Köszi mindenkinek!
2009. aug. 2. 21:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmennyire.Az én gyerekem.Senki nem szólhat bele.
2009. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
21.37-es vagyok, ez nálunk is így volt eleinte. Főleg az segített, hogy már jóval kevesebbet jár haza az anyukájához mint régen, így nincs lehetőségük "mosni az agyát". Közben szerencsére párom már többször is pont itthon volt amikor jött a védőnő, vagy együtt vittük a babót méreckedésre, így ő is hallotta amiket a "szakember" mond, illetve a saját szemével látta hogy dícséretet kaptunk, hogy szépen fejlődik a kisfiunk, jó a súlya, stb., így megerősödött a bizalma bennem, hál'Istennek :)
2009. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!