Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Panadolban tényleg van...

A Panadolban tényleg van olyan anyag, amit a vese nem tud kiválasztani, lerakódik és maradandó károsodást is okozhat?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam és nem tudom igaz-e.
2009. aug. 1. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,sajnos ez tényleg igy van!Még májkárosodást is okozhat!Ezért jobb a Nurofen!

Néha néha alkalmazható,attól semmi gond nem lesz,de sokszor nem szabad használni!

Tapasztalatból tudom!!

2009. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A panadolban paracetamol van,ami a májat károsítja főleg.A Nurofenben pedig ibuprofen,az a gyomor nyálkahártyájára kedvezőtlen.ezért szabad mindegyikből csak akkor és csak annyit amennyi az előírt.
2009. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A paracetamol tartalmú gyógyszerek napi szinten fogyasztva májkárosító hatásúak. A Panadol is ilyen. Nem is értem, hogy hogyan lehet ezeket recept nélkül kapni. Az emberek szedik nyakra före, minden kis szir-szar fájdalomra, mert jó reklmja van. Persze ezt a tényt nem nagyon teszik hirré sehol.

Az Ibuprofen egy fokkal talán jobb. Ha nagyon muszály akkor inkább azt adnám a kicsimnek.

Felnőtteknek az Algopyrin és társai a legveszélytelenebbek, bezzeg az Algo.-t már csak vényre adják, ez is egy üzleti fogás. A legtutibb ha rendszeresen fáj valami, akkor keresünk egy jó dokit aki segít!

2009. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. aug. 1. 23:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!