Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » T mit tennétek ebben a helyzet...

T mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Párommal 4 éve szerettünk volna egy kisbabát de a sok kivizsgálás és utánajárás után kiderült valőszínű soha nem lehet gyermekem.Nagyon rossz volt ezt a tényt elfogadni és feldolgozni de nagy nehezen sikerült.De aki ezt teljesen a mai napig nem fogadja el az az anyám.Állandóan szóba hozza a témát,h. miért nincs és miért nem megyünk utána(kb. v. 10 orvos állapította meg ezt a tényt).Egyszerűen nem bírja elfogadni ,h. nekem nem lehet gyermekem.Teljesen kivagyok már ettől az egésztől.

Mára már sikerült helyrehoznom magam lelkileg és beletörődni ebbe az egészbe akkor ő "közbelép" és ismét kezdi a hülyeségét,h. "ő még keresett orvost stb. menjünk még el utóljára".Elegem van már!!Olyan jól elvagyunk a párommal,teljesen elfogadtuk ezt az egészet,élnénk az életünket,de sajnos ő hajthatatlan és nem bír belenyugodni.


2012. szept. 20. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én már hallottam nem egy meddőnek nyilvánított nőről (a saját családomban is), aki teherbe esett...

Szóval csodák márpedig vannak, és anyukád is nyilván ebben bízik.


De ha nem akarsz már több kivizsgálást, orvost, az is érthető, és én a helyedben azt mondanám az anyukámnak, hogy most inkább a sorsra bíznánk a dolgot...

2012. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy ez a téma lezárt, hagyjon vele békén. Amint rákezdi, azonnal felállsz és otthagyod. Aztán csak rájön, hogy ne piszkáljon vele, mert akkor addig tartott a látogatás. Van, aki csak ebből ért...
2012. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nektek!
2012. szept. 21. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is van a családban (az öcséméknél) hasonló helyzet, de nálunk csak idegenek kérdezgetnek. Viszont, amiért írtam neked, az az, hogy igaz, nekünk kicsit más helyzetben, de ugyanez volt. A következő a szituáció:

Kisfiunk por- és többféle ételallergiás, ami neki rettenetes bőrtünetekben jelentkezik. Mi is végigjártunk vele minden utat, de anyósom ugyanezt csinálta, mint anyukád. Mindig elmondta, lehetőleg sírva, hogy ő csak segíteni akar, mert mennyire rettenetes nekilátni, hogy szenved a kisgyerek. (Nem tudom, szerinte mi mit éreztünk a férjemmel, mikor mi voltunk non-stop a gyerekkel!) Aztán, mikor már teljesen kivoltunk ettől a jószándékú, de számunkra fájdalmas témától, akkor leültem vele beszélni. Én is sírtam, de elmondtam neki, hogy számunkra ez mennyire fájdalmas téma, és tudjuk, hogy segíteni szeretne, de ez nem segítség számunkra, csak bántás. Elmondtam szépen, mit érzünk, milyen érzés, mikor fél éjjel ringatom a tizenkilós gyerekemet, csakhogy ő tudjon pihenni, a fia pedig engem támaszt, hogy valamennyire kényelmesen tudjak ülni, mondjuk másfél óra után, és milyen érzés lefogni a gyereket, hogy ne tegyen kárt magában, miközben szívszaggatóan sír.

Megértette. Talán nálatok is hasznos lenne, ha az érzelmeire hatnál, elmondanád neki, hogyha ő nem érti meg, neked mi fáj, akkor kihez fordulhatnál még?

2012. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!