Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 vagy több gyermekes anyukák,...

3 vagy több gyermekes anyukák, válaszolnának nekem? Három gyereknél hogy is van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Három gyermeket szerettünk volna a férjemmel. Most van egy kislányom, aki 4 éves múlt a nyáron, a fiam most lesz 3 éves és novemberben születik még egy kislányunk harmadik babaként. Azt nem tudjuk a férjemmel, hogy utána hogyan is van a gyes??? Tudom, hogy a legkisebb 8 éves koráig van az anyasági, de először 3 évig gyes + 3 családi pótlék, vagy hogyan is van? Leírnátok nekem összeggel együtt? Nem a pénz a lényeg természetesen, nincsenek anyagi gondjaink( nincs hitel, férjem jól keres, két szintes ház+ autó stb.) csak szeretnénk tisztába lenni vele. Mindenkinek köszi a választ! Bocsi, hogy hosszú voltam!! :-))
2012. szept. 16. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
így van 3 éves koráig 3csp+gyes,és 3 éves korától kapod a gyet-et,ami megeggyezik a gyes összegével.gyes 25600ft körül van azt hiszem,gyerekenként a csp 16ezer
2012. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mikor 3 éves lesz a fiad akkor vége a gyesnek vele

és majd akkor tudod igényelni az új babára mikor megszületik


tehát a baba születése után kapsz :

gyes (a baba 3 éves koráig) 25650.-

3 gyerekre csp : 3*16000=48000.-

összesen : 73650.- --> ennyit kapsz a legkisebb 3 éves koráig


ha van 3 gyermek és a legkisebb betöltötte a 3 éves kort igényelhetsz gyet-et ami a legkisebb gyermek 8 éves koráig jár összege ugyan annyi mint a gyes-é

gyet = Gyermeknevelési támogatás


az anyasági az egy egyszeri összeg szülés után amit igényelni kell

2012. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Férjed igénybeveszi a 3. baba után a családi adókedvezményt? Ha jól keres, ahogy írod, akkor ez havi 80 e ft is lehet.
2012. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!