Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Együtt alvás-külön alvás vita...

Együtt alvás-külön alvás vita a férjemmel: mi legyen?

Figyelt kérdés

7 hónapos a lányunk, még 2x kel éjjel enni, emiatt nekem ugye kényelmesebb hogy itt van, nem kell lépcsőzni (galériánk van), nem ébredünk fel annyira és mind a ketten hamar visszaalszunk.

Emellett megpróbáltuk már külön rakni, de 2 hét után feladtuk, nem aludt az ágyában.


A férjem viszont nehezményezi ezt, kezd a szexuális életünk rovására menni, amit sajnos én is látok/érzek.


Szerintetek mit tegyünk?


2012. szept. 15. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

A ti ágyatokban alszik, vagy külön kiságyban, csak a ti szobátokban?

Nekünk kb fél éves koráig volt a mi szobánkban a gyerek kiságya, de ez nem zavartatta a házas életünket, mivel nem köztünk feküdt. Utána viszont áttettük a saját szobájába, hogy azt szokja meg, hogy mindenki a maga helyén alszik. Szerintem próbálkozz még azzal, hogy külön tedd, mert később nehezebb lesz.

2012. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Még most tedd külön, később nehezebb lesz! S külön nektek is jobb lesz a pároddal. Amúgy lányom sokkal jobban és ügyesebben aludt külön, mint velünk. Úgyhogy nekem hiába mondja bárki, hogy de már pedig egy ágyban aludj a gyerekkel, mert különben...hát letojom. Imádjuk egymást, külön ágyban, külön szobában, boldog családi élettel.

Lehet most fárasztó a szopi miatt, de ez csak átmenet. Addig inkább hozd meg az áldozatot, és menj át hozzá. Amúgy ha külön alszotok majd, lehet nem is kel éjjel enni.

Ja, és ne add fel. Neked kell kitartónak lenni, neked kell példát mutatni. Menni fog, csak légy türelmesebb magaddal szemben is.

2012. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én a külön alvásra szavazok.

Mert a gyerek is és ti is jobban alhattok úgy, nem beszélve arról, hogy ez csak addig működőképes, míg mindannyian akarjátok. De ha férjednek ez már gáz, akkor valahogy meg kell egyeznetek!

2012. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudjátok úgy átrendezni a lakást, hogy ne a galérián kelljen aludni?

Mert ha melletted van a kiságya, akkor semmi gond azzal, hogy veletek együtt van, még sokáig.

2012. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Velünk egy ágyban alszik, a galériára nem fér fel a kiságy lentre meg a nagy :-(


Akkor hétfőtől újra próbálkozok a külön ággyal.


Köszönöm a válaszokat :-)

2012. szept. 15. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképpen,külön ágy az az egészséges,igaza van a férjednek,az a jó,ha a rögtön már a kiságyhoz van szoktatva,neki is jobb és a ti kapcsolatotoknak is jobb,ráadásul hamarabb leszokik arról is,hogy kétszer fel keljen éjjel,ugyanis 4-5 hónapos kor után már inkább megszopás az éjjeli evés,mint szükség.
2012. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

*megszokás az evés,

bocsánat félrenyomtam

2012. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A mi fiunkat a férjem rakta közénk 8hónapos korában és 2éves koráig velünk aludt Nem volt gond a külön szobába szoktatás kapott nagyfiús autós ágyat és önként ment este oda aludni, nem volt sírás. Amikor este elalszik melletted tedd át a kiságyába az első ébredésig legalább, akkor nincs köztetek és lesz idő és "hely" a férjeddel együtt lennetek. Gondolom alszik pár órát az első evésig.
2012. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!