Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyermek közt 5-év korkülön...

Két gyermek közt 5-év korkülönbség nagyon sok? Előnye? Hátránya?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk annyi lesz, bár én többet terveztem. Szerintem abból a szempontból jobb, hogy a nagyok már önellátóak, nem kell állandóan a sarkukban lenni, hogy épp mit csinálnak, nem lesz-e bármni baj, ráadásul már oviba járnak, így a picivel ott az egész napod, csak vele tudsz foglalkozni oviidőben. Ráadásul a nagyonk szívesen is segítenek a babagondozásnál, míg egy kisebbet akkor is szemmel kellene tartani, hogy épp nem bucskázik-e le valahonnan. Ami szerintem hátrány (bár ez lehet kisebb korkülönbségnél is), hogy a picinek alkalmazkodnia kell a nagyobbak programjához, mert ha épp foglalkozásra kell menniük, akkor oda kell vinni a picit is, mégha az épp az alvásidejében lenne.
2012. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 5 év van a két lányom közt. Most 8 és 3 évesek. Nagyon jól megvannak, játszani is tudnak együtt, és a nagy mivel már elég értelmes jobban tud "vigyázni" a kicsire. Pl.: nem üt vissza azonnal csak ha tényleg megérdemli a másik. Arra kell nagyon figyelni, hogy ne érezze a nagyobbik hogy több figyelemet fordítasz a kicsire. Sajnos a testvérféltékenység azért néha itt is elő jön. És a szülő ha nem is akarja de tudat alatt mégis a kicsi jobban figyel. a nagy ebből hátrányt szenvedhet. Soha nem tennék különbséget a két gyerekem között, de néha mégis úgy alakul hogy a nagy megjegyzi hogy Ő Is ott van.... Szóval nekem jól sült el az 5 év különbség.
2012. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!