Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két vetélés után kivizsgáltatn...

Két vetélés után kivizsgáltatnátok magatokat, vagy reménykednétek, hogy a természet akarta így, és próbálkoznátok tovább?

Figyelt kérdés
Dokim a másodikra voksol. Egyébként van már egy kisfiam és nála semmi gond nem volt a terhesség alatt.
2012. szept. 10. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vetélésnek oka van. Ha kettő egymás után, akkor meg pláne! Az orvos csak mismásol. Nekem egy vetélésem volt, az akkori dokim azt mondta, hogy "van ilyen", én nem fogadtam el, és azóta egy másik orvos által ki is derült, és kezelésre került a probléma. Az, hogy korábban már lett egy babád nem jelenti, hogy nem merült fel esetleg hormoneltérés azóta! Válts orvost a saját érdekedben!
2012. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hülyén hangzik, de ha az a kettő "könnyen" összejött, akkor én még várnék "egyet". Kivéve ha esetleg nem azonos az apuka. (Már bocsánat, ezt nem feltételezem, csak hát van ilyen is, és ez sem lenne mindegy)
2012. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nekünk is két babánk jött, majd egy elment és utána jött még egy. A korai vetélés is nagyon gyakori, csak sokan észre sem veszik, "késésnek" fogják fel.

második

2012. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A második válasz alapján próbálkozzatok még, elmegy egy-kettő még és talán majd egy végre megmarad. Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Mi ez? Vásárfia? A korai vetélések az egy dolog, sokan nem veszik észre, mert mensivel távozik, a bizonyított terhesség utáni vetélés meg egy másik, amikor már tudod és várod a picit. Én nem tudom, te hogy élted meg a babád/babáid elvesztését, gondolom nem is tekintetted őket annak, különben elkezdtél volna gondolkodni, hogy hol a baj a rendszerben! (első voltam)
2012. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bár nem volt tervezett baba, szomorú voltam, és ürességet éreztem. De a természet rendje, hogy nem marad meg minden baba. (Természetes szelekció, a valami miatt életképtelen babák nem maradnak meg). Valószínűleg az orvosa is ezt az álláspontot képviseli. Bár azt gondolom, hogy azt még fontos lenne tudni, hogy mikor mentek el azok a babák, mert ez sem mindegy teljesen.


Amúgy van egy barátnőm, akiket szó szerint agyba-főbe vizsgáltak, és SEMMIT nem találtak, mégis több mint tíz babát veszítettek el az első trimeszterben, és kettő terhességet tudott kihordani összesen 6 év alatt. Úgyhogy van ilyen, és szintén tőlük (meg még másoktól is) tudom, hogy a kivizsgálásoknak is van lelki vonatkozása, nem túl kellemes, ezért érdemes mérlegelni. És kérés lehet még Kérdező életkora is, amit szintén nem tudhatunk, mert ha fiatal, akkor az szintén "egy pont" a várakozás mellett.


De nyilván Neki kell eldöntenie, hogy mikor vizsgáltatja ki magát, és milyen orvosnál...


Mihamarabbi gyermekáldást kívánok!

2012. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és én sem azt mondtam, hogy "még egy -kettő" elmegy, hanem hogy egy harmadik esélyt adnék magunknak, ha én lennék a helyében.
2012. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Természetes szelekció" - lehet én vagyok túl érzelmes, de ha anno nekem ezzel jössz, úgy kiakadok, hogy jobb, ha nem állsz elém.


A barátnőd meg sajnálom, mert ennyi vetélés után annak igenis meg volt az oka, csak nem választott megfelelő orvosokat a kivizsgálásokhoz. Nekem a negyedik találta meg az okot, az előző három papírját meg visszavenném.

2012. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy abban a helyzetben az ember nem bírja az "ilyen kifejezéseket", sőt, egy terhes kismamára sem bír ránézni, vagy egy kisbabára, de ettől sajnos még van ilyen...

És hidd el, elég sok orvosnál jártak a barátnőmék is, de ha x orvos véleménye egybehangzóan ugyanaz, akkor talán igazuk van...

(És én sem bízom vakon az orvosokban, sőt! Más területekkel magam is rendesen megküzdök...)

2012. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ilyen helyzetben, de kivizsgáltatnám magam. Miért ne adnám meg a lehető legjobb esélyt a következő babának? Nekem lelkileg meg inkább pár vizsgálat, mint egy újabb vetélés "árnya". Simán lehet, hogy valami tök apróságon múlik és hamar meg is találnák az okát... ha meg nem, legalább mindent megtettem.
2012. szept. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

29 éves vagyok, nem érek rá, mert nem akarok nagymama korú anyuka lenni, még ha ma ez is a divat.

Úgy döntöttem, hogy kivizsgáltatom magam, de közben próbálkozunk, aztán majd a sors eldönti!


Egyébként egyáltalán nem tudom miért kell kiakadni a természetes szelekció fogalmán. Ez teljesen természetes dolog. Én teljesen megértettem ezt az első vetélésem után. A második után már kételkedtem. Úgy gondolom, inkább menjen el az a baba, mint hogy mesterségesen megtartsák, aztán meg betegen szülessen.

2012. szept. 10. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!