Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fogdossa mindenki a...

Miért fogdossa mindenki a csecsemőt?

Figyelt kérdés

Piszkosul pipa vagyok rá hogy a 6 hetes babámat már úgy kell le vinnem "sétálni" hogy mindenkit meg próbálok elkerülni. Lépten-nyomon aki jön (szomszédok stb...) hozzá akarnak nyúlni és van aki meg is teszi, én meg szinte leblokkolok, és nem tudom ott helyben azt mondani hogy ne haragudj de ne nyúlj hozzá :-S !!!

Miért érez ellenállhatatlan vágyat mindenki az iránt hogy hozzá nyúljon akár csak egy pillanatra is???

mire jó ez?

mi nagyon sokat vártunk a bébire, szóval gondolhatjátok, hogy mennyire babás voltam, de soha nem jutott eszembe hogy hozzá nyúljak egy babához sem akivel találkoztam. Nagyon dühítő :(



2012. szept. 3. 09:03
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
tök mindegy hogy a világ legegészségesebb embere nyul hozzá akkor is MINEK NYUL HOZZÁ??? övé??
2012. szept. 3. 09:36
 12/23 anonim ***** válasza:
Én ilyennel még nem találkoztam ,hogy mindenki hozzá akarna nyúlni. Max a rokonok... Én mondjuk nem értem, egy lényegében idegen hogy jön ahhoz, vagy mi készteti, hogy másnak a csecsemőjét fogdossa, nekem valahogy eszembe sem jutna más gyerekét összefogdosni. Szóval engem is zavarna.
2012. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom miért csinálják, de idegesít engem is. Az egyik az, amiért kiakadtam, amikor tök idegen odajött, kivette a koszos kezével a gyerekem szájából a cumit, hogy "fúúúúj nem is kell ez neked, ugye?"

A másik: 40 fok, augusztus. Bementem vásárolni egy boltba, állok sorba, gyerek a babakocsiban zokni nélkül (naná). Erre egy középkorú házaspár közül a férfi megfogdosta a gyerek lábfejét, hogy nem hideg-e, mert neki mindig fázik a lába.

2012. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
mert nagyon aranyosak a kisbabák :)
2012. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

A válasz nagyon egyszerű: azért fogdossák a babádat, mert hagyod.

ha nem tetszik a dolog (és ebben igazad is van), akkor tessék előre elhatározni, hogy miként reagálod le az ilyen helyzeteket. Egy udvarias, határozott mondat legtöbbször elég. De akkor viszont nem leblokkolni, teszetoszáskodni meg utólag a neten siránkozni kell, hanem eldönteni azt, hogy mások sértődése-e a a fontosabb, vagy a picid egészsége.

2012. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A TE babáddal azt tehetnek mások, amit TE hagysz. Nem lefagyni kell, hanem elé állni és azt mondani, hogy légyszives ne csináld! Ez tényleg ennyire egyszerű. Édesanya lettél. Ha nem akarod, hogy megfogják, ne hagyd! Én sem tenném. Főleg nem 6 hetesen. Majd ha szalad, odamegy ahhoz, akihez akar. Addig én döntöm el, és nem fogják fogdozni, ez fix.
2012. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nálunk nem divat a kicsit tapogatni, de azért itt is van olyan, aki hajmeresztő dolgokat produkál:S

A játszón voltunk, a nagyobbat vittem le, a kicsi (most 5 hetes) babakocsiban aludt az árnyékban. A nagyom kiabált, hogy menjek megnézni, hogy csúszik, és mivel a csúszda kb. 10 méterre van az árnyéktól, otthagytam a kocsit, és mentem, megnézni. Közben a kicsi sírni kezdett, indultam vissza hozzá, mire ott termett egy nő ringatni kezdte, és közölte, hogy minek rohanok, megnyugtatja ő, most akarta kivenni. Először se köpni se nyelni nem tudtam, aztán megkértem szépen, hogy ne nyúljon hozzá, másnak se engedem, max a nagyszülőknek, mert még túl kicsi ahhoz, hogy idegenek tapogassák. Válasz: de hát sírt, én meg nem törődtem vele...

Mondtam neki, hogy nem kell ezen aggódnia, az én gyerekem, úgy nevelem, ahogy nekem tetszik, ha úgy látom jónak, hogy hagyom sírni, ahhoz sincs semmi köze, de csak megnyugtatásul közlöm, hogy nem szoktam sírni hagyni, most is jöttem hozzá, de mivel van egy másik gyerekem is, nem lehetek 100%-ban a kicsié, és ennyi.

Másnap hallottam vissza, milyen sz@r anya vagyok - de már csak nevettem:)


MIndenesetre kérdező, egyszerűen ne hagyd. MOndd hogy még kicsi, nem szeretnéd ha elkapna valamit, első babás anyuka vagy, így aggódsz, legyenek szívesek ezt tiszteletben tartani. Ennyi. Csak határozottan:)

2012. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem első babás Anyuka vagyok, de az én 7 hetes kisfiamat ma kézről kézre adták a dadusok, óvónők, konyhásnénik az oviban, amíg én a 3.5 évesemmmel voltam az egyik csoportszobában. Soha nem csináltam ebből gondot - első gyereknél sem. Ettől nem fog megbetegedni.


5 gyerekes fiatal Anyuka

2012. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
nem az a bajom hogy elkap valamit már mondtam (az is de nem arrol van most szo) hanem hogy milyen jogon nyul hozzá kérés nélkül? nem ugy lenne igazi hogy szabad e?
2012. szept. 3. 12:06
 20/23 anonim ***** válasza:

Sztem kicsit túlreagálod. De komolyan.

Pedig hidd el én is hasonlóan nem szeretem az ilyen dolgokat. De érzem, hogy nagyon indulatos vagy.

Sztem szóljál rá nyugodtan mindenkire aki hozzá akar nyúlni, a te babád! Senkinek semmi köze hozzá. És IGEN meg kéne kérdezniük, hogy azabad-e, főleg, h ilyen picike még.

Képzeld, ha nagyobb lesz... nekem volt olyan, hogy a kétévesemhez odaküldte a szomszéd az ő kétévesét, hogy piszáld össze a babát. Na, képzelheted...én ettől akadok ki. Jó, az én lánykáim már nagyobbak (2 és 4 évesek).

Plusz a bölcsiben egymás fogkeféjét is lenyúlják "véletlenül" ha nem nézek oda a gondozónők... hát és még sorolhatnám.

Szval légy határozott, mondd, hogy ne fogsossák!

És hozzá kell tennem, hogy én is mindig megdögönyözném az ilyen pici babákat, de csak engedéllyel persze.

2012. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!