Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fogdossa mindenki a...

Miért fogdossa mindenki a csecsemőt?

Figyelt kérdés

Piszkosul pipa vagyok rá hogy a 6 hetes babámat már úgy kell le vinnem "sétálni" hogy mindenkit meg próbálok elkerülni. Lépten-nyomon aki jön (szomszédok stb...) hozzá akarnak nyúlni és van aki meg is teszi, én meg szinte leblokkolok, és nem tudom ott helyben azt mondani hogy ne haragudj de ne nyúlj hozzá :-S !!!

Miért érez ellenállhatatlan vágyat mindenki az iránt hogy hozzá nyúljon akár csak egy pillanatra is???

mire jó ez?

mi nagyon sokat vártunk a bébire, szóval gondolhatjátok, hogy mennyire babás voltam, de soha nem jutott eszembe hogy hozzá nyúljak egy babához sem akivel találkoztam. Nagyon dühítő :(



2012. szept. 3. 09:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Egy kicsit engem is zavart anno, de azárt nem ennyire.

Ha ruhás/betakart testrészt simogattak/fogtak meg, akkor nem szóltam, de ha a kis arcát, kezét (amit utána a szájába vett!) fogdosták, akkor bizony én szóltam.

És más a szomszéd, ismerős az utcán, mint pl. vadidegen a metrón.

2012. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
akkor is bosszantó szerintem ha ruhást részt fogdosnak, hát azt is eléri a pici kezével és utána egyből a szájába megy, nem? :S
2012. szept. 3. 09:13
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

nem kell a babákat annyira félteni:)

pár nap és már nem lesz olyan érdekes a kicsi hidd el!!!

2012. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

de miért kell fogdosni?

már komolyan nem is a baciktól félek, mert hol nincsenek??? hanem irritál

2012. szept. 3. 09:26
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha megfogják a ruháját, attól nem lesz baja hidd el. Esetleg szólj, hogy a lábát simogassák. A 6 hetes baba még nem ér hozzá a saját lábához. A kezéért én is szóltam és szólok a mai napig is (5 hónapos) és azért is ha a babakocsit fogdossák. (főleg a játszóteres gyerekek) Én is nagyon féltem a babám, de az sem jó nekik, ha búra alatt neveljük.
2012. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem meg igen is félteni kell őket, legalábbmíg ki ne alakul a "kezdetleges " immunrendszerük (3-4 hónapos kor). Szólni kell előre , hogy " szeretném megkérni, csak nézni tessék". Otthon úgy nyúlsz egy újszülötthöz, h előtte megmosod a kezed, akármilyen kézzel nem fogdosod, akkor mástól is el lehet várni ugyanezt!
2012. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
épp ezt mondom egyébként honnan tudom milyen göthös az aki hozzá nyul akár a lábához??
2012. szept. 3. 09:29
 8/23 A kérdező kommentje:
még én is elkaphatok bármit bárkitől hogy ő...
2012. szept. 3. 09:30
 9/23 anonim ***** válasza:

igen én értem mire gondolsz

nekem is első babám sokat vártunk rá

és folyton derékig akartak hajolni a babakocsiba néhány hetes korába

és még én voltam a gonosz anyuka mert szólni mertem

nehezen viseltem ezt az időszakos


most már megoldja egyedül, 10 hónapos, nem hagyja akárkinek fogdosni magát, visít ha olyan ér hozzá akiben nem bízik:)

2012. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
nekem fusztrálo szolni mert multkor is szoltam egynek és flegmán vissza szolt, hogy tudom én hogy nem szabad hozzá nyulni. de már láttam hogy rá mozdult
2012. szept. 3. 09:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!