Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen halat érdemes venni,...

Milyen halat érdemes venni, ami nem drága és jó?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk túl nagy halfogyasztók, én speciel nem igazán bírom a tengeri "herkentyűk" szagát.

Viszont azért nem ártana bevezetni az étrendünkbe...

Vannak fagyasztott halfilék, de lövésem sincs melyik a jó.

Azért gondoltam erre,mert ezt csak előveszem, kienged, aztán vagy vajban, vagy tepsiben megsütöm,zöldséggel tálalom.

A pangasius nem tűnik drágának(1000 ft alatt van 1 kg),de sok rosszat olvastam róla...

Van valami ami bevált nektek?

Eddig halrudakat vettem,fiam szereti, de azért jobb lenne a "normális" hal.


2012. aug. 31. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Én valami itthon tenyésztett halat adnék neki. A fagyasztottal szerintem vigyázz! Nem tudni, mennyire szennyezett vizekből származik, és azt sem, hogy megfelelően tárolták-e! Nagyon sokszor tapasztalom, hogy a halszeletek összefagynak a zacskóban, és ez valószínűleg felengedésre és visszafagyasztásra utal.

A helyedben friss afrikai harcsát vennék, azt Magyarországon tenyésztik és nem is nagyon van benne szálka. A beszerzése persze problémás; piacon tudod megvenni a halasnál. Persze a Tescoban is van a halas pultban, de annak a frissességében én annyira nem bíznék.

2012. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy azért annyira nem bírom a halszagot, hogy frisset vegyek és itthon megcsináljam...ezért gondoltam a fagyasztottra...de ha ennyire nem megbírható...
2012. aug. 31. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem büdösebb, mint a fagyasztott. Mondjuk a halrudaknál igen :)

Ha nem szeretnél sűrűn halat adni, megkérhetnéd a nagyszülőket is, hogy legközelebb vasárnapi ebédre ezt készítsenek. :)

2012. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
látod ez nem rossz ötlet, köszi:)
2012. aug. 31. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én megveszem a Pangasiust, mert az oviban is azt kapnak felénk a gyerekek.Ki kell tapasztalni, hogy abból is melyik fagyasztott a jobb.Fokhagymás tejben kiengedem, hal grillpáccal megszórom, panírozom, és kisütöm.Van, hogy panír helyett paprikás lisztben megforgatom, és úgy grillezem meg.Én sem szerettem a halat, de a lányom miatt rászoktam.Ő nagyon szereti.Sok recept van a neten Pangasiushoz.Szerintem ha akkora gáz lenne vele, nem engedné meg az unió a forgalmazását.
2012. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


én nem merek cápaharcsát venni, talán piacon, de inkább veszek hekket frissen és kirántom

2012. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!