Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem házasodunk össze a...

Ha nem házasodunk össze a párommal akkor is megkaphatja a gyermek az apuka vezetéknevét? Ha össze kell házasodni ahhoz akkor melyik hétig kell, hogy az apuka vezetéknevét kapja?

Figyelt kérdés

Most a 11 hétbe vagyok!!

Nem voltam még egyszer sem férjnél, és az első babánkat várjuk!!

Kérem ne írjon olyan aki csak szid a kérdés miatt, meg csak viccelődik!!

Előre is köszönöm a válaszokat!!


2012. aug. 23. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Igen megkapatja, de apasági nyilatkozat kell. Boldog Babavárást! 28hkm
2012. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen csak az apasági kell, viszont erről megoszlanak a vélemények hogy mikor.Szerintem helyenként változó.

Én amikor terhes voltam úgy tudtam hogy 30napnál nem lehet régebbi az apasági nyilatkozat, így nem is csináltuk még meg.Koraszülésem volt így még nem volt meg az apasági, és akkor lecseszett a jegyző hogy miért nem lett megcsináltatva.Azt mondta hogy hülyeség a harminc nap.

De ha úgy is alakul hogy nincs meg akkor sincs nagy baj.

Nekem a fiam apasági hiányában az én nevemet kapta a fiam.Majd amikor elintéztük az apaságit, a jegyző megküldte az anyakönyvi hivatalba onnan megjött az új anyakönyvi kivonat.Az volt csak a baj hogy így minden iratát (taj kártya, lakcím kártya) újra kellet csináltatni.

2012. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy mondták hogy olyan 33 hetesen csináljunk apaságit, akkor szoktak. Mivel mi sem voltunk házasok és koraszülött lett a baba nem volt még papírunk, így az én vezetéknevemet kapta (anya) és amikor kijöttem a kórházból akkor lett megírva az apasági is és kaptunk új anyakönyvi kivonatot. Meg kérni kellett új lakcím ill. adókártyát is. Szóval azért volt mit intézni így utólag.

Szerintem ha összeházasodtok, akkor mindegy hogy mikor, akár a születése előtt pár nap is elég hozzá, ha apaságit akartok íratni akkor pedig minél előbb

Boldog babavárást

2012. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az anyakönyvi hivatalba megírják az apaságit is és akkor nem kell postázgatni semmit se. Pár perc múlva a kezedbe van az új anyakönyvi kivonat. Csak el kell menni személyesen minden papírját átíratni (TAJ, lakcím kártya, adó kártya. Macerásnak tűnik, de nem az. Csak az adó kártya jön akkor postán, a többit egyből odaadják.

A legegyszerűbb ha bemész az anyakönyvi hivatalba és ott megkérdezed hogy mikor lehet apaságit tenni.

2012. aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!