Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori még, hogy a...

Mennyire gyakori még, hogy a baba az apuka nevét kapja?

Figyelt kérdés
Előfordult valakinél, hogy a férje/párja szerette volna, hogy az ő nevét kapja, de te nem? Végül mi lett belőle?
2012. aug. 15. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nem volt ez kérdés én akartam Apuka csak örült neki :) Zoltán.
2012. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is az volt, hogy én szerettem volna, apának meg nem volt vele baja:)Benedek lett és annyira betalált ez a név, hogy most jön a 2. fiunk és nem igazán tudjuk milyen nevet adjunk neki:)
2012. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Az én környezetemben egyre ritkább, hogy a baba az apa nevét viszi tovább, ez valahol a szüleim korosztályánál véget ért. Szép gesztusnak tartom, de én is úgy vagyok vele, hogy a férjem György, és a hideg kiráz ha belegondolok hogy a fiam is az legyen. Szerencsére lány lett az első, uh eddig még nem volt vita belőle :-)
2012. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

spec én utálom a nevem

Anyámnak nagyon tetszik a neve de h nekem is ezt adta anno, no az egy elhibázott döntés volt részéről


én kikötöttem h olyan nem lehet a neve a babának ami van a családban :-)

szerencsére nem volt gond belőle

2012. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Az én ismerőseim között inkább az,hogy a lány az anyja nevét kapja.A mi családunkban a nővéremnél megszakadt a férjem még az apja nevét kapta.Mi már nem adjuk a babánknak,én utálom a nevemet(Nóra).
2012. aug. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nem! Párom nem szerette volna, ha az ő nevét kapja, én sem ha az enyémet! A párom József, ha kisfiúnk lesz Ármin lesz, én Nikolett vagyok, a kislányunkat Kornéliának hívják
2012. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk Anyu is az anyukája nevét kapta, Apu is az apukájáét, a párom bátyja is az apukájuk nevét kapta. Én nagyon utáltam ezt a szokást, mindig azt mondtam, hogy ezt az egyet soha, akármilyen szép az apuka neve. Hát nem így lett. A párom felvetette, hogy neki tetszene az, hogy a kisfia az ő nevét kapja (apa: Dávid, a kisfiunknak pedig David-ot akart). És akkor mondtam, hogy MO-n élünk, magyarok vagyunk, nem Dévidezünk, legyen akkor Dávid. Nekem amúgy is tetszik ez a név, apa pedig nagyon örült, és őszintén szólva, nem bántam meg :)
2012. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Párom Sándor! Én sem rajongok ezért a névért, Ő viszont ragaszkodik hozzá, hogy a fia is Sanyi legyen. Szerencsére elsőre kislány lett, de már előre félek mi lesz ha esetleg jön egy kisfiú egyszer....
2012. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nalunk is az volt,hogy a ferjem a sajat nevet akarta adni a fiunknak. Tibornak hivjak, tetszik a neve de naluk a csaladba mindenki Tibor, apos, sogor, sogornak a fia a ferjem. Ezert ugy dontottem,hogy csak masodik nevkent kaphatja meg a Tibort. Igy lett vegul a fiunk neve Erik Tibor.

Szeptember vegere varjuk a masodik fiunkat.De ha lany lett volna akkor a ferjem ragaszkodott hozza,hogy masodik nevkent az en nevemet kapja (Noemi). En hallani se akartam rola eloszor de aztan beleegyeztem. Nekem nem tetszik ha a gyerek a szulo keresztnevet kapja de a ferjemeknel meg ez a szokas.

2012. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk akarta a párom,úgy mentem bele,hogy 1. névnek adtuk(László), a 2. nevet én választottam és a 2. nevet használjuk, ami neki is tetszik.
2012. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!