Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni azért, hogy...

Mit tudnék tenni azért, hogy ne legyenek szomorú és borúlátó gondolataim?

Figyelt kérdés
Férjemmel van egy egészséges és csodaszép 4éves kislányunk, akinek hamarosan szeretnénk egy kistestvért. Sajnos azonban a családban nemrég történt egy haláleset, a picuri az édesanyja hasában halt meg születése előtt két héttel. Akkor úgy tűnt viszonylag hamar túltettem magam ezen, mostanában viszont szinte minden nap eszembe jut, hogy mi lesz ha velünk is ez fog történni? Biztosan beleőrülnék a fájdalomba. Mikor végre sikerül magamat megnyugtatni, akkor is a következő gondolatok járnak a fejemben: Mi lesz, ha nem fogok teherbe esni? Mi lesz ha elvetélek? Mi lesz ha a gyermekünk betegen fog születni? Tudom, hogy nem szabadna ilyen dolgokon agyalnom, de egyszerűen nem tudok másra gondolni.
2008. máj. 10. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam születés után 1 hónappal halt meg.Súlyos agyi fejlődési rendellenességgel született.Most próbálkozunk a kistesóval!!!Nekem is van már egy 10éves fiam,Aki egészséges.Sajnos senki nincs védve az ilyen dolgoktól,de kockáztatni kell.

Bízom benne,hogy egészséges babám születik.

Ha ilyen gondolataid vannak,várj még a terhességgel.

Biztos egészséges babád lesz!

A félsz mindenkiben megvan,lehet bennem jobban,de megpróbálok pozitívan gondolkodni.

Nagyon nehéz lesz kihordanom,de igyekszem nem sokat aggódni,ha babás leszek.

2008. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy megfigyeled Magad körül a dolgokat és megtalálod bennük a szépet. Nézd a csodaszép kislányodat, amikor játszik, amikor alszik vagy amikor akármit is csinál! És GYÖNYÖRKÖDJ a látványban!

És nem kell a kislányod látványához ragaszkodnod. Ott van a férjed is, a családod, a napfény, egy felhő, stb.

Találj annyi szépet Magad körül, amennyit ember még nem talált!

Így nyugtasd meg Magad!


Ui.: a problémákkal akkor foglalkozz, amikor meg kell oldani őket!

2008. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Relaxálj.

Az nagyon jó dolog.Én gyakran szoktam.

Tipp:

Félhomály van a szobában, csend és nyugalom.Lefekszel az ágyra, 45 fokos szögben felfelé nézel (Fejed alá teszel egy párnát).Addig nézel egy pontot, míg el nem nehezülnek a szemhéjaid, akkor lecsukod.Elkezdesz magadban lassan számolni, és el is képzeled a számokat magad előtt, közben mélyeket lélegzel.Ezzel lefoglalod az agyad jobb és bal féltekét is.Visszaszámolsz valahánytól (25,50,100, akármennyi), ha nullához érsz, visszaszámolsz 5-től.3-nál azt mondod magadba: Ha nullához érek, felkelek és eltűnnek a rossz gondolataim.Visszaszámolsz és felkelsz.Nagyon hatásos!


Próbáld ki, sok szerencsét!

2008. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!