Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt letargiás, szomorú...

Más is volt letargiás, szomorú miután megszült?

Figyelt kérdés
Már 4,5 hós a kisfiam,hol tök jó a kedvem,hol nem.Egy pillanat alatt lehangolódok és elkap a sírhatnék.Van hogy azért mert szeretnék egyedül lenni,aztán mikor egyedül vagyok kiakadok hogy már megint egyedül vagyok.És nincs kedvem semmihez.Ez mikor fog elmúlni?
2009. nov. 28. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Meséld el a védőnéninek, mert tudnak segíteni rajta. Néha néhány megnyugtató, kedves szó is segít, vagy ha kibeszélheted, ami bánt.


Azon kívül próbálj kimozdulni a picivel, menjetek kisgyerekes társaságba, például játszóházba, baba-mama klubba, ha van rá lehetőségetek. Hidd el, amit átélsz, az nem egyedi eset. Főleg, ha az első babáddal vagy otthon.


Ha van nagyitok, passzold le néha a lurkót pár órára. Akár meg is szökhettek valamerre Apával pici időre, hiszen a kisfiad már nem annyira apró.


Ha majd elindul a lurkó, felpörög majd az életed! :)


Nekem is volt nehéz időszakom, hiszen egy teljesen új élethelyzetet teremt az anyaság. Nincs már annyi ideje az embernek magára, sőt, még aludni sem hagynak! :) Ha van családod, aki ilyenkor segíteni tud, akkor van rá lehetőség, hogy fokozatosan szokja meg az ember az új helyzetet...

Én már 21 hónap alatt beletörődtem a sorsomba. :) Arról nem is szólva, hogy amikor majd elindul, beszélni kezd, bilire szokik, az első puszit adja, stb., akkor átváltozol majd a világ legboldogabb és legbüszkébb emberévé!


Sajnos elég rossz az idő is, ez sem kedvez a vidám gondolatoknak. Ha tehetitek, be a kocsiba, és irány valami téli fürdő! Mozduljatok ki, picit lazítsatok babástól-apástól! Ez nálam mindig bevált...

2009. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lelkesítést!


Tudom,hogy nem egyedi eset,de már kezdem magam néha tök hülyének érezni.És nem nagyon van kinek kibeszélni magam.

A vedőnőmet hagyjuk,mert egy szenilis banya (már bocsánat),de egyszer látta gyerekemet mióta megszületett.


Apa meg sajnos ritkán van itthon,mert sokszor még este 9 kor is a jövendőbeli házunkat csinálja. :/

2009. nov. 28. 13:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendben van a pajzsmirigyed? Ez okozhat ilyen tüneteket! Keresd fel a háziorvost!
2009. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem 3 hónapos a kislányom és ismerős amit írtál. Én ez ellen elkezdtem rendszeresen tornázni itthon. Nagyon hiányzott, mert babavárás előtt rendszeresen jártam mozogni, nekem ez gyógyír. Plusz járunk sétálni és babauszodába tervezem, hogy járni fogunk mert ki kell mozdulni. Ez jót tesz és tényleg a beszélgetés is nagyon fontos. Olvass olyat ami nagyon érdekel ha a baba alszik, nézz jó filmet.
2009. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt hívják depinek,de ez nem a szülés utáni,az másfajta,ez sima depi és azért van mert egész nap otthon ülsz(mégha kimentek sétálni stb is) és csak a gyerek van.


Néha csald el nagyit,apát,hogy hadd mehess el egyedül ide oda,majd ha picit nagyobb lesz a kicsi és nem szopizik annyit,akkor kicsit több időre is,de menj mindenképp,mégha csak egy órára is,mert be fogsz dilizni...

2009. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is, egy kis mozgás segítene. Tornázz akár otthon, bármilyen torna megteszi, akár negyed óra is. Én a várandóságom előtt sokat sétáltam és csak bemelegítő gyakorlatokat csináltam, de sokkal jobb volt a hangulatom és ezek nem voltak megerőltetőek, kimerítőek. Szoktatok elmenni a babával sétálni?
2009. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szoktunk minden nap.Meg amúgy elég sokat lótok-futok.Mindig van valami dolgom,de még így is néha kész vagyok.

Amúgy köszönöm a válaszokat,megpróbálom majd megfogadni őket.

2009. nov. 30. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!