Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért irigyelnek mindent a...

Miért irigyelnek mindent a kismamáktól az emberek? Pl. a főiskolai képzést?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni, miért kell sajnálni tőlünk, hogy valamivel támogatva vagyunk. Ez miért zavar egyeseket? Most spec. erre gondolok: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Főleg a hozzá írt kiegészítés vérlázító! Miért hiszik azt, hogy olyan laza dolog otthon lenni egy babával és egész nap csak a fenekünket vakarjuk???


2008. máj. 10. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom!


Én nappalis főiskolás vagyok.Szeptember végén derült ki a baba,és most még van 11 napom a kiírt időpontig,de már hétfő óta megy a vacila,hogy megszülünk nem szülünk.

Az évfolyam társaim azt hiszik mindenkinek ekkora laza hatalmas pocival csinálni a dolgát,és nevetve mondani,hogy bmelyik pillanatban megszülhet.Majd azzal bíztatni őket,hogy majd megtudjátok.:)

Azzal,hogy a felvételinél plusz pont jár a cigányak/kismamának nem értek egyet én sem.De egy főiskolára nem bekerülni a nehéz,hanem elvégezni.Ott nem lehet azt csinálni,mint érettségikor.Egyik másik vizsgám helyett újra érettségiznék néha.Ott nincsenek hónapok a tanulásra.Volt olyan két napom,hogy hétfő 3 zh futószalagon,majd másnap egy zh és egy szigorlat.

Az,aki még nem volt várandós,vagy nem kísérte végig egy nő várandósságát és csecsemőgondozását,az nem tudja,hogy miről beszél,amikor egy kismamát szapul.A pozitív diszkrimináció a bőrszín miatt meg csak ellentéteket szül a társadalmoban,és van egy olyan érzésem,hogy ez nem véletlen,hanem egy csúny hatalmi játszma,amiért kikaparnám a megalkotó szemét.

2008. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért háborítja fel az embereket, mert a kisbaba nem jogosít titeket semmire. Az nem mentség, hogy te nem tudsz annyi időt szánni a tanulásra, mint pl én gyerek nélkül. Ezt tudtad akkor is, amikor jelentkeztél a suliba, hogy neked kevesebb időd lesz. Akinek két munkahelye van, ( mert rászorul anyagilag ) annak is édeskevés ideje lehet tanulni, mégse jár neki plusszpont.

Én elhiszem, hogy nem laza dolog otthon lenni egy babával, de ne lenne szabad ezt plusszpontokkal elismerni.

Ja, és mégvalami, az egyetemre nekem bekerülni is nehéz volt, főleg ezzel az új felvételi érettségi mizériával, nekem elsőre azért nem sikerült, mert szükségem lett volna még egy nyelvvizsgára plusszpontokért, és az a néhány pont nekem is jól jött volna. De hát szerencsére az esetek nagy részében igaz az, hogy aki nem odavaló, azt kihajítják.

Ne haragudj, de ez a véleményem.

2008. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos, akkor elárulom, hogy én gyerek mellett nyelvvizsgáztam is. És ha nem lenne gyerekem, akkor is felvettek volna.
2009. aug. 3. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!