Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED-et le kell mondani,...

A GYED-et le kell mondani, mielőtt a GYES-t igényelem vagy azt, ha a kisgyerek betölti a 2 évet, automatikusan nem utalják tovább?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

A gyedet az OEP utalja Neked vagy a munkahelyed?


Ha a munkahelyed, akkor nem kell lemondani, a mh-es automatikusan le fogja állítani. A gyest viszont meg kell igényelned a MÁK-nál, a MÁK meg be fog kérni egy igazolást a munkahelyedről, hogy meddig kapod a gyedet.

2012. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Kellett kapnod értesítést arról, hogy mettől-meddig jár a gyed. Amint lejár a határidő, utána már nem kapod. Tehát nem kell lemondani (csak ha közben visszamennél dolgozni, vagy valamiért már nem kérnéd tovább a határidőig - vagyis a gyermek két éves koráig).

A gyed lejárta előtt küldenek majd neked értesítőt, hogy hamarosan lejár a gyed, és ha igényt tartasz a gyesre, akkor küldd el arra is az igénylő papírokat. Tehát a gyest meg kell majd igényelned, de a gyedet nem kell lemondanod.

2012. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 6. 22:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos terhességem alatt megszűnt a munkahelyem, így munkanélküliről mentem szülni. Az OEP utalja a GYED-et. Így minden sokkal bonyolultabb az esetemben, de igaz, kaptam anno papírt arról, hogy meddig jár, így biztos nem utalják akkor, ha már nem vagyok jogosult rá. A GYES-t már megigényeltem.
2012. aug. 6. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki rám nyomta a piros kezet, az elmondaná, hogy akkor mi a helyes válasz? Köszi.
2012. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondani, úgysem utalják tovább.

A GYES-t kell igényelni - de ezt már megtetted. Ennyi.

2012. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. aug. 7. 22:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!