Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult leszek a TGYÁS-ra és...

Jogosult leszek a TGYÁS-ra és a GYED-re, ha szülés előtt megszűnik a cég?

Figyelt kérdés
A 365 nap biztosítotti viszonyom meg lesz.
2012. júl. 30. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, Tgyás-ra és Gyed-re csak akkor vagy jogosult, ha a szülés idején van munkaviszonyod. Nem akarok hülyeséget írni, de mintha ez rémlene. nekem nem volt munkaviszonyom, nem is kaptam ezeket.
2012. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tgyás-ra talán, gyed-re szerintem nem. Mennyivel szülés előtt szűnik meg a cég? Mert ha a tgyás igénylést megelőzően 42 napon belül szűnt meg, akkor jogosult leszel rá, és a tgyás-t a várható szülés időpontja előtt 28 nappal meg lehet már igényelni.
2012. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor szűnik meg és mikor szülsz?

Ha már el tudsz menni tgyásra a megszűnés előtt (28 nappal a kiírt időpont előtt), akkor passzívan jár majd a gyed.


Ha nem, akkor álláskeresési támogatással tudsz sakkozni, hogy biztosított legyél szüléskor és igényléskor - így mind a tgyás, mind a gyed járhat.

2012. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krisztinarami ***** válasza:

az első válaszíró igen hülyeséget írt

ugyanebben a helyzetben voltam 2010ben nagyon féltem hogy nem lesz Gyed dec13ra voltam kiírva a cég is abban a hónapban szűnt meg novemberben már kértem a Gyást mert októberig dolgoztam,szóval a lényeg megvan a 365nap ez a lényeg semmi más!ha megszűnik a munkáltató az annyit tesz csak hogy nem tőlük hanem a MÁK-tól jön a Gyás,Gyed amit tőlük kell ez esetben kérni

én ugyanígy vagyok és kaptam Gyást fél évig majd a Gyedet most is kapom a cég már sehol sincs

2012. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisztinarami ***** válasza:
és a második is hülyeséget írt hát így a frászt hozzátok a kismamára !
2012. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Krisztinarami, nem írt hülyeséget egyikük sem, ugyanis minden attól függ, hogy mikor szűnik meg a munkaviszony.


A tgyás feltétele a 365 biztosításban töltött nap a szülést megelőző 2 éven belül PLUSZ fennálló jogviszony szüléskor, igényléskor, vagy a szülés előtt legfeljebb 42 nappal megszűnő munkaviszony.

A gyed feltétele ugyanígy a 365 nap PLUSZ fennálló jogviszony nemcsak szüléskor, igényléskor IS. Ha a szülés várható időpontja előtt legfeljebb 28 nappal, akkor remek, mert a tgyás még a munkaviszony fennállása alatt igényelhető, és ebben az esetben passzívan jár a gyed is ( ahogy a te esetedben is).

Azonban ha a munkaviszony ennél korábbi időpontban szűnik meg, akkor 2 lehetőség van:

1. csak tgyás jár

2. az sem jár.


Az első esetben a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szül az illető - ekkor jár a tgyás, de a gyed már nem, hiszen a gyed feltétele az élő jogviszony szüléskor/igényléskor.

A második esetben a munkaviszony jóval hamarabb szűnik meg, mint ahogy az illető szülne: ekkor sem a tgyás, sem a gyed nem jár, hiszen egyik feltétele nem teljesül!


Természetesen van kiskapu mindkét lehetőség alól: az álláskeresési támogatás - mert annak folyósítása alatt az ember biztosítottnak minősül. Csak az több utánajárás, és több papír, de ha azzal jól sakkozik valaki, kaphat tgyást is, majd gyedet is.

2012. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!