Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van jelentősége, hogy mikor...

Van jelentősége, hogy mikor igénylem a TGYÁS-t? Szülés előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Március közepére vagyok kiírva. Jelenleg táppénzen vagyok + kapom a GYES-t is. Azon gondolkodtam, hogy most nem a szülés után igényelném a TGYÁSt, hanem előtte 1hónappal. Szülés után úgy is nehezebb intézkedni.
2012. febr. 6. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi a fizud. Nekem a munkahelyen a bérszámfejtő kiszámolta, hogy mikor járok jobban. Én végül előtte kértem, mert minimális volt a különbség.
2012. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 alaszka ***** válasza:
A táppénz csak 60% már, a Tgyás meg 70%, így valamivel jobban jársz, viszont így ugye egy hónappal kevesebb ideig fog járni, de pár ezerrel több. Nekem 10 ezer volt a különbség, így én is előbb kértem.
2012. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szülés napjától igényelem. Én úgy járok jobban. 2011 augusztus óta vagyok táppénzen. Áprilisban jön a baba. A táppénzt a 2010-es bérből kapom. A Tgyst a 2011-esből fogom kapni.(az csak 8 hónap)nekem alacsonyabb lesz a tgys-em mint a táppénz. Van ilyen is...
2012. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A béred alapján van jelentősége.

Ha olyan a béred, hogy a táppénzed több, mint a gyeded, akkor ha hamarabb kéred a tgyást, tovább fogod kapni az alacsonyabb összegű gyedet.


Nekem pl. a táppénzem jóval magasabb volt, mint a gyed, így nekem úgy érte meg, hogy a szülésig táppénzen vagyok, és csak utána tgyáson, így egy hónappal kevesebb ideig kapom a jóval alacsonyabb összegű gyedet.

2012. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!