Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy anyukám...

Mit csináljak hogy anyukám megértse egyedül akarom nevelni a kislányomat!?

Figyelt kérdés
Párommal szüleimnél lakunk 3 és fél hónapos kislányunkkal. Anyukám tegnap óta nem áll velünk szóba azért, mert mondta hogy kiviszi a kicsit sétálni. Mondtam neki várjon meg én is kimegyek velük. Erre kiakadt hogy minek akarok én velük menni, azt hiszem ő nem tudja egyedül kivinni?? Most nem tudom mi volt azzal a baja. Nem is szóltam neki semmit, inkább bementem a szobába, és jól kisírtam magamat. Mióta bejöttek nem beszél velünk, mert hogy én nem hagyom hogy a kicsivel legyen (hozzáteszem annyiszor jön be a szobába hozzá ahányszor akar, ha tápszert kap általában ő eteti meg, és a fürdetésnél is mindig ott van). Az elején azt mondta nem szól bele semmibe, de ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő mondja, megsértődik. Nem akarom megbántani, sőt néha jó hogy egy kicsit foglalkozik ő is a kislánnyal, addig tudok egy picit pihenni. De hogy mondjam meg neki, anélkül hogy megsértődjön, hogy én akarom eldönteni mit hogyan csinálok a kislánnyal?
2012. júl. 18. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet el kellene kötöznötök albérletbe,, ha megoldható.
2012. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát sajnos albérlet nem megy, mivel most kezdünk építkezni........
2012. júl. 18. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem fogja soha megérteni,hogy Ő a Te lányod,nem az övé,Neki "csak" a nagymama szerepet osztották.

Persze nem mondom,hogy felesleges lenne leülni és megbeszélni Vele,hogy "Anyu,az van hogy..." ,de ne keseregj el,ha Ő ezen fog felháborodni! Vannak ilyenek,Apósom is közéjük tartozik...

Ha sehogy nem megy,akkor jobb ha megpróbáltok saját kecó után nézni,ha mást nem,albérletbe,de most hogy vissza hozták a szocpolt,megpróbálhatjátok megigényelni,és abból egy kisebb házat venni.


Sok sikert!!


Üdv: 3 lányos,10hkm

2012. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Sértődés nélkül, nehezen. Mondd talán azt neki mikor túl olyan, hogy élvezze az unokázást azaz játszon vele és szeresse. Erre van szüksége a kicsinek tőle.

Vagy, hogy ő már felnevelt x gyereket és most te szeretnéd ezt megtenni a saját értékrendednek megfelelően.

Szerintem az összes anya, anyós ilyen.

Az én gyerekem az én felelőségem, van hogy ezt mondom, mikor már ideges vagyok.

2012. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Valami ilyesmit mondanék neki:

"Te vagy a világ legszuperebb anyukája és nagymamája, és remélem, megértesz most engem. Te már felneveltél x gyereket, megvolt a lehetőséged babázni, gyereket nevelni. Nekem ez az első lehetőségem, ne akard ezt tőlem elvenni. Tudom, hogy jót akarsz nekünk, de én azt szeretném, ha akkor és annyit segítenél csak, amikor és amennyit én kérek, nem többet. A többi esetben engedd, hogy én lehessek a saját gyerekem anyja, neki is szüksége van rám, az anyjára is. Te pedig továbbra is a nagymamája leszel. Próbáld magad beleképzelni az én helyzetembe, te szívesen lemondtál volna a gyereke(i)dről a nagymama javára? Ugye nem? És ne hidd, hogy hálátlan vagyok, nagyon is hálás vagyok azért, hogy nálatok lakhatunk, és mindig számíthatok a segítségedre. Légyszíves ne veszekedj velem, ne sértődj meg, mert ez nekem nagyon fáj, már eddig is sokat sírtam miatta."

2012. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!