Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED után hogyan tudok visszam...

GYED után hogyan tudok visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha gyermekem születése után eltelik a két év GYED és szeretnék visszamenni dolgozni, akkor mi lesz azzal akit felvettek a helyemre? Vagy nem is kell a régi munkahelynek visszavennie?
2008. máj. 5. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
vissza kell venniük téged. akit felvettek helyetted, azt szerződéssel alkalmazzák. ilyenkor azt szokták beírni az illető szerződésébe, legalábbis nálunk, hogy XY (te neved) visszatértéig alkalmazzák a helyettsítő munkatársat.
2008. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
időben jelezd a főnöködnek a szándékodat! ha jól tudom, gyed után min. 3 hónapig tilos kirúgni az anyukát. de hoyg utána mi van...?
2008. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még a GYED lejárta előtt legalább másfél hónappal szólj, hogy visszamennél, mert ugye lehet, hogy akit felvettek a helyedre, az felhasználja a felmondási időt, neki is kell új munkahelyet találni. Javaslom, hogy a GYED lejárta után még vedd ki a szabidat, ami összegyűlt a két év alatt, ezzel is időt adsz a helyeden lévőnek, meg te is még otthon lehet pár hétig. Na most, GYED után három hónapra kell, hogy visszavegyenek, utána felmondhatnak neked, de persze indoklással.

Én is vissza fogok menni, igaz, hogy nekem akkor még nem jár le a gyed-em, mert a fiam októberi, de én pont, hogy a nyáron akarok dolgozni, és augusztusban kiveszem a szabimat, amikor a bölcsiben szünet van, aztán fel is mondok, csak ahhoz kell visszamennem, hogy megkapjuk a lakáshitelt, aztán én egyetemre fogok járni nappalira. De a lényeg az, hogy vissza kell venniük. És gondolj a bentmaradt szabidra!

2008. máj. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már Gyes alatt is lehet 8 órás munkaviszonyban dolgozni. Tehát, ha Gyed után visszamész dolgozni a gyerkőc 3 éves koráig kapod a Gyes-t is, aminek még az az előnye is megvan, hogy a folyósítási ideje alatt nem rúghatnak ki. Én is így megyek vissza dolgozni.
2008. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, annyiban egészíteném ki, hogy a gyermek 3. életévének betöltéséig felmondási tilalom alatt állsz, illetve hogy a gyed alatt (és esetleg előtte) felhalmozott szabadságod a munkáltató köteles kiadni.
2008. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!